Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai i 30 - Nie świeci prawe światło mijania

26 Lis 2013 19:26 7266 10
  • Poziom 25  
    Witam, Hyundai i30 i Kia cee'd w obydwu samochodach nie pali się prawe przednie światło mijania. Żarówka wymieniona na nową, bezpieczniki od prawego i lewego światła mijania pod maską ok, brak +12V na wtyczce, kostka niewypalona. Auta mają mniej więcej po 3 lata i raczej nie możliwe jest że przetarty jest gdzieś przewód. Proszę o sugestie i wyrozumiałość Admina.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 35  
    Mozliwe ze padł BCM. Jezeli sie nie myle to własnie z niego idzie zasilanie na swiatła. Sprawdż zasilanie na wtyczce lampy i najlepiej voltomierzem. Rozumiem ze wszystko inne sprawdzone włącznie z przekaznikami?
  • Poziom 25  
    Zasilanie sprawdzałem żarówką H7, masa na wtyczce jest, brak jest plusa. Przekaźników nie patrzyłem... Tam są żarówki H1. Czy do świateł mijania są dwa osobne przekaźniki ?? Bo bezpieczniki są osobno.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 35  
    wiec przekazniki tez powinny
  • Poziom 25  
    Przekaźnik na światła mijania jest jeden także na światła długie też jest jeden. Zamieniłem miejscami i problem pozostał.
  • Poziom 14  
    Przełącznik świateł sprawny?
  • Poziom 25  
    W momencie załączania świateł mijania słychać cyknięcie przekaźnika od świateł mijania i lewe się zapala. Jak sprawdzić przełącznik ??

Dodano po 33 [sekundy]:

Przy uszkodzonym przełączniku nie powinno świecić prawe światło...

Dodano po 42 [sekundy]:

Znaczy lewe...
  • Poziom 35  
    wyjmij przekaznik i zobacz co masz na gniezdzie przekaznika a co nie? robisz zwore zamiast przekaznika i zdiagnozujesz wszystko w 5 min. sprawdz co wychodzi z bcm?
  • Poziom 25  
    Po zmostkowaniu przekaźnika włącza się lewe światło. Wydaje mi się że rozdział na lewą i prawą lampę jest w przełączniku i to on może być uszkodzony.
  • Poziom 28  
    Witam serdecznie. Jeden przekaźnik po jednym bezpieczniku na lewa i prawą lampę. Jak świeci jedna lampa to odpada włącznik i przekaźnik. Zostaje tylko centralka pod maską to nie BCM i same kable. Zacznij od sprawdzenia czy nie są zaśniedziałe wtyczki w centralce. Potem zobacz sobie kable sprawdzając po kolorze zaczynając od żarówki.
  • Poziom 25  
    Dziękuje wszystkim za zainteresowanie w temacie. Przyczyną okazała się uszkodzona żarówka, a w zasadzie to dwie nowe sztuki były walnięte, dopiero po wymianie na trzecią problem się rozwiązał.