Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak pospawać tigiem rure nierdzewną 2 cale, 2mm ścianka dla spożywki?

26 Lis 2013 19:38 10413 7
  • Poziom 2  
    Sprawa wygląda tak: na spoinie widoczne są ślady przesuwanej porcelanki, co tu mam zrobić, żeby tego nie było? jak najmniejszy nacisk?, płomień z elektrody troche dalej zmniejszyć kąt nachylenia? I wogóle czy to jest dobrze zrobione i na spożywke się nadaje? Spawane thf ac/dc 230; 45a, gaz do środka 14, z palnika 7. elektroda wysunięta tak na 3grubości, elektroda 2, metoda jak to niektórzy nazywają walking the cup.
    Jak pospawać tigiem rure nierdzewną 2 cale, 2mm ścianka dla spożywki?Jak pospawać tigiem rure nierdzewną 2 cale, 2mm ścianka dla spożywki?

Proszę o zachowywanie zasad poprawnej polszczyzny i właściwej pisowni jednostek, symboli i nazw technicznych. Wielkość liter ma znaczenie!
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 17  
    Elektroda powinna tworzyć z materiałem kąt zbliżony do prostego, a drut podajemy prawie równolegle do materiału. Palnikiem nie wykonuje się ruchów poprzecznych do spoiny.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 2  
    tą rurkę na zdjęciach akurat spawałem bez drutu na raz. bo to grubość tylko 2mm. Widziałem gościa który tą samą techniką spawał i nie robił śladów ale też nie zobaczyłem jaką porcelanke akurat miał założoną.
  • Poziom 1  
    Aby nie było śladów nie dotykać spoiny dyszą gazową -wiele problemów rozwiałby WPS . Zastosować inną technikę np . spawanie orbitalne.
  • Poziom 11  
    Witam. Mam pyt odnośnie tematu.
    Czy jest możliwe wykonanie takiej spoiny na przetop nie dając gazu do środka?
    Trochę uczę się właśnie sam spawania rur nierdzewki, niestety nie ma kogo podpatrzeć jak to dobrze robić.
    Jakie najlepiej dobrać parametry do ścianki 2 mm jeśli nie spawany z gazem w środku?
    Spawać to z pulsem?
    Jak dobrać prąd bazy, dynamike łuku, częstotliwość pulsu, czy stosunek prądów w pulsie?
    Spawarka to THF 270 Pulse Digitale.

Gdzie znajdę jakiś dobre opisy nauki (kręcenia) sposobów spawania rur?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto