Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

ogrzewanie pod這gowe - po陰czenie ogrzewania podlogowego z grzejnikami na pietrz

sarna1 26 Lis 2013 21:14 3105 6
  • #1 26 Lis 2013 21:14
    sarna1
    Poziom 12  

Witam,

W mieszkaniu jakie kupilem mam 2 rodzaje ogrzewania, mieszkanie ma oowierzchnie 75m2 na dole i tutaj na powierzchni 50m2 mam podlogowke, w sypialni grzejnik z glowica termostatyczna, w lazience podlogowka i grzejnik drabinkowy z glowica.
    Na pietrze mieszkania sa 2 pokoje i lazienka w pokojach grzejniki z glowicami w lazience drabinka z glowice.

W lazience na dole mieszkania zamontowany jest piec Beretta junior, sterownik do ogrzewania to auraton 2005 z czujnikiem w podlodze, sterownik zamontowany jest w salonie 35m2 na nienaslonecznionej scianie.

Problem z ta instalacja jest nastepujacy i jak widze po tematach na forum dosyc czesto spotykany tj, ogrzewanie dziala super, jest wydajne, ciche i przyjemne, ale po nagrzaniu sie w salonie i osiagnieciu zadanej na
    sterowniku temp tj 22c wylacza sie pompa i na gorze mieszkania grzejniki sie dosyc szybko wychladzaja.
    Stwarza to sytuacje gdzie na dole mieszkania mamy 22c a u gory na pietrze maks 20.

Czy jest jakas mozliwosc aby takmwyregukowac temp podlogowki na mojej instalacji, w zalaczniku zdjecia, aby dol chodzil dlugo na niskiej temp i tym samym gorne grzejniki i drabinki rowiez pracowalyby dluzej.

Piec mam ustawiony na prawie mimum, temp na piecu to 45c, mieszkanie juznraczej wygrzane, przez noc przy 1c na dworze temp spada z 22 do 21
    w salonie, w nocy piec sie nie wlacza.
    Sterownik mam ustawiony na 21, 75 temo dzienna 21 temp nocna.

Dziekuje za rady

ogrzewanie pod這gowe - po陰czenie ogrzewania podlogowego z grzejnikami na pietrz ogrzewanie pod這gowe - po陰czenie ogrzewania podlogowego z grzejnikami na pietrz ogrzewanie pod這gowe - po陰czenie ogrzewania podlogowego z grzejnikami na pietrz ogrzewanie pod這gowe - po陰czenie ogrzewania podlogowego z grzejnikami na pietrz

0 6
  • #2 26 Lis 2013 23:29
    ㄆkasz2407
    Poziom 17  

Mo瞠sz spr鏏owa zmniejszy temperatur na pod這g za pomoc mieszacza po lewej stronie pompy lub za這篡 sterownik bezprzewodowy jako sterowanie g鏎.

0
  • #3 27 Lis 2013 08:47
    sarna1
    Poziom 12  

Dziekuje za informacje, dobralem sie do zaworu, byl ustawiony na 4, przestawilem na 3. Poobserwuje zmiany, jak i ie pomoga to zakladam sterownik. Rozumiem ze on ma byc podpiety pod piec, tak jak teraz obecny auraton ?

0
  • #4 27 Lis 2013 13:34
    ㄆkasz2407
    Poziom 17  

Zamiast kupowa nowy zdemontuj ten co masz i przenie go na g鏎. Aby do這篡 drugi regulator musia豚y do這篡 drug pomp co ekonomicznie mo瞠 by s豉be...

0
  • #5 01 Gru 2013 23:17
    sarna1
    Poziom 12  

Cze嗆

Dzi瘯uj za porad, zmniejszylem temp. Na zaworze od podlogowki, zaw鏎 byl ustawiony na prawie 4 teraz jest 3. Temperatura w salonie podnosi sie zdecydowanie wolniej tym samym grzejniki na gorze grzeja dluzej. Glowice na grzejnikach mam ustawione na 3, 5.
    Chce uzyskac taki efekt aby ogrzewanie podlogowe nagrzewalo dol mieszkania do 21 C, wartosc ze sterownika, ale piec zeby dalej chodzil. Tak zeby grzejniki grzaly i dopiero po uzyskaniu odp. Temperatury w pomieszczeniach na pietrze glowice ustawione na 3, 5 je odcinaly.
    Nie wiem tylko jak to wypadnie pod kontem zuzycia gazu.
    Budynek jest nowy, wiem 瞠 tej zimy musz go wygrzac, ale duzo czyta貫m o pod這gowym ogrzewaniu i wszyscy pisz ze najekonomiczniejsze jest utrzymywanje jego temp. Na stalym poziomie, dla pieca tez niby lepsza jest praca na niskich obrotach - u mnie ustawiony na poczatku skali, jakies 50 55 C

0
  • #6 04 Gru 2013 23:09
    ㄆkasz2407
    Poziom 17  

Zu篡cie pozostanie na takim samym poziomie. Musisz pokombinowa z nastawami je郵i chcesz uzyska taki efekt o jakim piszesz.

0
  • #7 24 Sty 2014 15:03
    sarna1
    Poziom 12  

Testuj ustawienia, dzia豉 jak powinno, zaw鏎 ustawiony tak aby w salonie by這 21, na sterowniku 21, 5, wi璚 grzeje ca造 czas i na g鏎ze mi ciep這. Ale w wolnej chwili zmieni sterownik na bezprzewodowy.

0
  Szukaj w 5mln produkt闚