Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moc silnika trójfazowego indukcyjnego po przezwojeniu

26 Lis 2013 22:22 1218 3
  • Poziom 9  
    Witam. Czy silnik trójfazowy indukcyjny asynchroniczny 11 kW 1400 obr/min po przezwojeniu będzie miał tą samą moc ? Silnik spalił się i nie wiem czy lepiej szukać drugiego czy dać do przezwojenia.
  • Poziom 42  
    areo84 napisał:
    Czy silnik trójfazowy indukcyjny asynchroniczny 11 kW 1400 obr/min po przezwojeniu będzie miał tą samą moc ?
    Jeśli będzie przezwojony takim samym drutem(średnica) i odpowiednią (ta samą) ilością zwojów to powinie mieć te same parametry co przed spaleniem.
  • Poziom 21  
    Przy zmianie parametrów tak jak obrotów z zachowaniem zależności przekroju drutu moc i tak będzie taka sama, można zwiększać i zmniejszać obroty ale mocy silnika nie zmienisz. w praktyce możesz zwiększyć jedynie jego podatność na spalenia. w teorii ładnie to wygląda w praktyce nieco inaczej.
    Jeśli natomiast silnik jest przezwojony w taki sam sposób jak fabryka dała moc jest identyczna.
  • Poziom 29  
    Uważaj na krętaczy w tym zawodzie, potrafią przezwajać część uzwojeń, mimo że prosisz o całość. Mnie tak próbowali wykiwać z kosiarką, jak poprosiłem o odkręcenie górnej osłony, to nagle zabrakło im śrubokrętów, więc przyniosłem własne i odkręciłem. Tłumaczenie było takie: młody praktykant to wykonywał i nie wiedział/nie pamiętał że ma wymienić całość.