Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta DVBT06 - świeci czerwony led st-by, szukam wsadu pamięci flash

26 Lis 2013 23:07 7623 10
  • Poziom 20  
    Nie reaguje na pilota, dioda led świeci non stop w kolorze czerwonym. Pamięć spi flash: ESMT100 F25L32QA. Podaję oznaczenia płyty głównej: (z papierowej nalepki na płycie) DVBT06NG/0/1/A/18050 i (oznaczenia z pcb) DVB-MPEG-83BG Ver 3.0. Kilka tygodni temu, w bazie wsadów, zamieściłem wsad pamięci flash dla Manty DVBT06, ale o innych oznaczeniach płyty głównej. Po zaprogramowaniu pamięci tą zawartością, zmienia się jedynie świecenie diody led na zielono. Wygląda, że są to różne płyty, z różnymi wersjami oprogramowania. Może dysponuje ktoś wsadem dla płyty o oznaczeniach jak wyżej.
  • PCBway
  • Poziom 15  
    Też potrzebuję tego wsadu do płyty Ver3.0. W moim przypadku wyświetla tylko logo MANTA i dioda świeci na zielono. Manta DVBT06S.
  • PCBway
  • Poziom 16  
    Dołączam się do prośby, szukam wsadu do MANTY DVBT06S (to "S" występuje na nalepce z numerem seryjnym).

Oprogramowanie do upgradu tych tunerów umieszcza się na pendrive i restartuje tuner z wciśniętym klawiszem power. Sęk w tym że MANTA DVBT06 nie ma takiego klawisza.
    Mam taki pomysł aby dorobić ten klawisz (na chwilę zewrzeć odpowiednie wyprowadzenia procesora) pytanie tylko skąd go wyprowadzić? Może zna ktoś klona tego tunera który posiada ten klawisz, przejrzymy ścieżki i zobaczymy skąd można go wyprowadzić, sądzę że samo oprogramowanie posiada część odpowiedzialną za jego obsługę, programistom pewnie nie chciało się zmieniać w sofcie nic poza kosmetyką (plansza MANTA itp.).
  • Poziom 20  
    Okazuje się, że po zaprogramowaniu pamięci flash (wsadem od Manty DVBT06- zamieszczonym kilka tygodni wcześniej przeze mnie w bazie) dekoder uruchamia się, ale brak jest poziomu i jakości sygnału- tym samym odbioru. Wyprowadziłem z płyty podstawkę na pamięć w której to po wetknięciu nie kontaktowała jedna z nóżek pamięci. Mam menu, mogę się po nim poruszać. Demodulator w tym modelu to NM120AA. Identyczny układ scalony posiada tuner Korr HD-128. Po załadowaniu wsadu od Korr HD-128 na ok. 5 sek. pojawia się logo Korr, przez kolejne 5 sek. mam szare tło na ekranie, ponownie na 5 sek. pojawia się logo Korr..... szare tło i tak w kółko. Ponawiam prośbę o wsad .
  • Poziom 20  
    Zapisałem flash kolejnym wsadem od Korr HD128 (http://wsady.elektroda.pl/download14793.html)- dekoder uruchamia się, mam odbiór, niestety brak jest głosu (cisza).
  • Poziom 15  
    Głos może jest z wyjścia hdmi, ale to pewnie nie załatwia problemu.
  • Poziom 20  
    Mam podobny przypadek. Dekoder po włączeniu świeciła tylko zieloną diodą. Po wgraniu wsadu z pierwszego postu po włączeniu mam logo manty a potem szary ekran. I jak podłączę pamięć USB to wyświetla podłączono urządzenie USB oraz odłączono urządzenie USB. Podejrzewam że gdyby wgrać wsad dokładnie z wersji V3.0 to by zatrybiło. Może ma ktoś taki dekoder działający i możliwość zczytania wsadu. Ew może jest jakaś opcja wystartowania update z USB bez opcji wejścia w menu? Jak by co przed wgraniem wsadu zczytałem poprzedni firmware. Może da się go jakoś tak zedytować żeby jednak na nim dekoder wstał. Dołączam ten wsad
  • Poziom 14  
    Mam to samo, szukam poprawnego wsadu Ver3.0.
    Z góry dziękuję.
  • Poziom 20  
    Temat nadal aktualny.
  • Poziom 20  
    Wielkie dzięki. Właśnie ożywiłem dwa dekodery.