Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault espace 3.5 - potrzebny schemat rozrzadu

26 Lis 2013 23:50 4773 2
  • Poziom 9  
    Witam Was Serdecznie. Mam ESPACE EIV z 3.5 litrowym motorem. Znalazlem w necie schemat rozrzadu od Nissana Murano i wszystko byloby OK gdyby nie to ze na kolkach od walkow rozrzadu sa kropki i kreski i a walki zwrocone sa klinami do gory i gdy ustawiam jak na schemacie to na te kolka i kreski to na walkach wydechowych kliny zwrocone sa w dol. A jak na kliny wedlug schematu to znowu ze kreski i kropki s nie pasuja. Czy robil ktos moze ten motorek bo niechcial bym nic robic metoda prob i bledow. A zeby popatrzec na krzywki jest xxxx roboty. Z gorydziekuje.
  • Moderator na urlopie...
    Jak zrobisz jak poniżej - będzie dobrze:

Wał korbowy w położeniu GMP pierwszego cylindra [1] .
    Wierzchołki krzywek wałka rozrządu dla cylindra 1 muszą być zwrócone do góry. Jeżeli nie, obrócić dalej wałem korbowym o jeden obrót.
    Ustawić kolorowe lub oznaczone farbą ogniwa łańcucha na znaku ustawienia na kole wału korbowego i na znakach ustawienia na kołach wałków rozrządu [2] i [3] .
    Zamontować ponownie napinacz łańcucha [4] :
    Nacisnąć w dół dźwignię blokującą [5] .
    Wcisnąć popychacz [6] w kierunku strzałki do obudowy napinacza.
    Zablokować w tym położeniu odpowiednim trzpieniem [7] .
    Przed zdjęciem łańcuchów pobocznych kół wałków rozrządu umieścić sworznie zabezpieczające w obudowie napinacza [8] .
    Sworznie pasowane wałka rozrządu muszą znajdować się w położeniu godziny 12.
    Rowek klinowy wału korbowego musi znajdować się w położeniu godziny 11.
    Przy zakładaniu łańcucha pobocznego na koła wałków rozrządu ustawić kolorowe lub oznaczone farbą ogniwa łańcucha według znaków ustawienia na kołach wałków rozrządu, strona ssania i wydechu [9] i [10] .
    Zamontować napinacz łańcucha [4] :
    Wyjąć trzpień [7] .
    Przy zamontowaniu nasmarować śrubę koła wału korbowego i śruby koła wałków rozrządu.
    Dokręcić śrubę koła pasowego wału korbowego momentem 39-49 Nm + 60-65° [11] .
    renault espace 3.5 - potrzebny schemat rozrzadu

No cóż - patrz co Ci wytłuściłem - przykro mi :(.
  • Poziom 9  
    Oki tylko ze ja juz ten rozrzad mam zdjety. Czyli nie patrzec na kreski i kropki na kolkach. Te kola zebate sa dla prawej i lewej strony motoru te same maja oznaczenia przesuniete o 180 stopni. Glowny lancuch to nie jest problem tylko te dwa male