Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 128wrl i rolety sterowane SRP-01

geistchen 27 Lis 2013 00:10 1905 6
  • #1 27 Lis 2013 00:10
    geistchen
    Poziom 6  

Jako, że to mój pierwszy post to na początku ładnie się wszystkim przywitam i z proszę z góry o wyrozumiałość:)
    Ale do rzeczy. Obecnie mam sterowanie el. roletami (do każdej rolety podpięty sterownik Zamel SRP-01 oraz włącznik góra-dół). Dodatkowo mam sterowanie centralne wszystkimi roletami za pomocą włącznika góra-dól poprzez sterownik Zamel SRP-03. Z SRP-03 do wszytkich SRP-01 biegnie przewód 2x05. I wszystko ładnie działa, zamyka się i otwiera. Teraz w momencie montażu systemu alarmowego (prawdopodobnie Integra 128wrl) chciałbym owe sterowane rolet powierzyć własnie Integrze. Pewnie najlepszy rozwiązaniem ale też i najdroższym byłoby zastosowane modułu INT-ORS. Chciałbym jednak przynajmniej na razie zostać w miarę możliwości przy osprzęcie co jest. W tej chwili na ten sterownik podaję napięcie 230v. Czy zadziała on również i nie będzie wielkiego bum jeśli na wejście podam wyjście z centralki? I jak to najlepiej uczynić?

0 6
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 27 Lis 2013 10:08
    geistchen
    Poziom 6  

Czyli np. AWZ511 - Moduł przekaźnikowy Pulsar, sterowany wyjściem 12V z centrali?

0
  • #4 27 Lis 2013 22:47
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

Raczej nie, ten moduł się nie nadaje. Czytałeś jego specyfikację? Maksymalne napięcie przełączania styków przekaźnika 50VAC...
    Najlepsze będą zwykłe przekaźniki z cewką na 12V i napięciem przełączania styków min. 230VAC. Najlepiej w podstawce na szynę DIN (zamontowane w rozdzielnicy), aby w razie potrzeby można było szybko wymienić - np. w przypadku wypalenia styków.

Pozdrawiam.

0
  • #5 27 Lis 2013 22:55
    geistchen
    Poziom 6  

Masz rację - miałem raczej na myśli AWZ514:)

0
  • #7 05 Gru 2013 22:46
    geistchen
    Poziom 6  

Przekaźnik zamyka rolety jak ta lala:) Oczywiście do otwierania potrzebny byłby drugi. Generalnie jest to tańsze rozwiązanie od INT-ORS. Temat do zamknięcia.

0