Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia Spot, Edmiax EW-7209APg - Jak podłączyć z Netii Spot do telewizora kabel?

MamFarta 27 Lis 2013 07:23 1284 6
  • #1 27 Lis 2013 07:23
    MamFarta
    Poziom 6  

Witam!
    Mam pewien problem, a nie wiem jak go rozwiązać.
    Posiadam router Netia Spot i nie wiem jak podłączyć telewizor ze SMART TV przez kabel Ethernetowy. Próbowałem różnie nic nie działa. Mam telewizor w pokoju obok podłączyłem normalnie i działa. Ale ten drugi telewizor na piętrze wyżej nie działa.
    Kabel podłączam z ETH2 do telewizora i nie działa. Próbowałem też z routera Netii wychodzi kabel ETH2 do routera Edimax EW-7209APg na górze a z tego routera odrazu do telewizora. Router Edimax EW-7209APg kiedyś tak chodził tylko po prostu piętro niżej do biura mamy, teraz biuro jest zamknięte więc nie ma problemu z ilościami wejść w routerze Netia Spot. Jak to rozwiązać? Jak to podłączyć?
    Proszę o pomoc, z góry dziękuję!

0 6
  • #2 27 Lis 2013 08:03
    grubs
    Poziom 32  

Zacznij od podania modelu TV z którym chcesz połączyć router netii. Napisz jaki jest stan sieci w ustawieniach TV.

0
  • #3 27 Lis 2013 09:07
    MamFarta
    Poziom 6  

Tylko że jak podłączam tego edimaxa to świeci się żółta lampka, a powinna zielona. Do którego wejścia mam to podłączyć? W edmiax'sie są tylko 1-5 nie ma nic podpisane.
    Telewizor to Samsung UE32ES5500

0
  • #4 27 Lis 2013 09:20
    grubs
    Poziom 32  

Musisz się zdecydować co chcesz z czym podłączyć. Router do routera i TV do Edimaxa czy TV do Netii.
    Co już zrobiłeś?
    Pisz konkretnie po kolei, bo tak to do niczego nie dojdziemy.

0
  • #5 27 Lis 2013 10:25
    MamFarta
    Poziom 6  

Chcę router do routera, nic konkretnie,, nic nie grzebałem w ustawieniach.
    Po prostu potrzebuje pomocy w podłączeniu Edimaxa do Netii

0
  • #6 27 Lis 2013 11:47
    grubs
    Poziom 32  

Nie licz że ktoś Cię będzie za rękę prowadził. Wykaż odrobinę własnej inicjatywy no i podaj konkretny problem. Do obecnego wystarczy użyć google.
    konfiguracja 2 routerów

0
  • #7 27 Lis 2013 13:00
    MamFarta
    Poziom 6  

Tak tylko problem tkwi w tym że w routerze Edimax nie ma podpisanych wejść a lampka się świeci na żółto. Dobra sprawdzę ten link.

0