Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czasowe wyłączenie diod i efektowne miganie, zmiana kolorów??

27 Lis 2013 10:11 1098 4
 • Poziom 9  
  Witam, potrzebuję pomocy w skonstruowaniu układu oświetlenia do gabloty z podświetlonymi poszczególnymi punktami. Chciałbym mieć możliwość podłączenia pięciu włączników po włączeniu których zapalałby się wskazany układ diod i chciałbym, żeby po jakims czasie one same gasły, np po 15sek. Drugi problem to jak w takiej gablocie zainstalować np migające od czasu do czasu na różne sposoby oświetlenie diodami? Tak, żeby przykuwały uwagę osób przechodzących obok. Czy sa jakieś gotowe układy do kupienia? Gdzie tego szukać, ewentualnie co potrzebuję żeby złożyć taki prosty układ?

  Bardzo będę wdzięczny za pomoc.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • BotlandBotland
 • Użytkownik usunął konto  
 • BotlandBotland
 • Poziom 9  
  Chciałbym użyć np taśmy ledowej do podświetlenia całości np 4 paski po 50-80cm
  a jeśli chodzi o poszczególne układy z pięcioma włącznikami to myślę, że po ok 20 diod na jeden włącznik.
  Chciałbym np uzyskać efekt jakby poruszania się światła z diod (rysowania się jakby lini) z początku układu z punktu A do końca w punkcie B i zeby powiedzmy przez kilkanaście sekund efektownie migało co sekundę powiedzmy.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 9  
  Jestem raczej totalnym laikiem, co najwyżej samoukiem i majsterkowiczem, więc nie wiem czy ogarnąłbym schemat podłączenia do takiego układu. A czy taki układ jak Arduino pozwoliłby no podłączenie kilku niezależnych włączników i wspólne zaprogramowanie np żeby po każdorazowym włączeniu układ wyłączył diody po 15 sek? Czy do każdego włącznika musiałbym osobno dołączyć taki kolejny układ?