Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony/HCD-CP2A - Zamiennik transformatora 1-435-386-11

Zurhal 27 Lis 2013 10:15 3690 11
  • #1 27 Lis 2013 10:15
    Zurhal
    Poziom 8  

Witam jak w temacie czy ktoś może zna namiar na zamienniki transformatora w opisie ? Będę wdzięczny za pomoc

w załączniku schemat

1 11
  • #2 27 Lis 2013 14:58
    marck1
    Specjalista od sprzętów RTV

Bezpiecznik w transformatorze, sprawdziłeś?

3
  • #3 27 Lis 2013 15:02
    Zurhal
    Poziom 8  

Tak, nawet go ominąłem. Niestety po podłączeniu zasilania słychać trzaski na uzwojeniu.

0
  • #4 28 Lis 2013 14:56
    egon42
    Poziom 37  

Z tego co widać już trafo nie do dostania może by się dało je przewinąć.

0
  • #5 28 Lis 2013 15:32
    Zurhal
    Poziom 8  

Niestety sam się tego nie podejmę - jeśli ktoś z Was posiada namiary na specjalistę w Łodzi chętnie nawiążę współpracę :P

0
  • #6 28 Lis 2013 23:21
    tik_tak
    Poziom 36  

Oba uzwojenia spalone ? Może wykorzystać główne uzwojenie pierwotne jeśli nie jest spalone i będzie tylko pobierał więcej prądu na STBY . Zewrzyj przekaźnik i oceń
    :)

0
  • #7 29 Lis 2013 08:30
    Zurhal
    Poziom 8  

tik_tak napisał:
    Oba uzwojenia spalone ? Może wykorzystać główne uzwojenie pierwotne jeśli nie jest spalone i będzie tylko pobierał więcej prądu na STBY . Zewrzyj przekaźnik i oceń
    :)

Niestety ta opcja też była sprawdzana. Dzięki za zainteresowanie tematem. Ponawiam pytanie - może ktoś z odwiedzających ma o podobnych parametrach - chętnie odkupię :-)

0
  • #8 29 Lis 2013 10:29
    egon42
    Poziom 37  

Zurhal napisał:

Niestety sam się tego nie podejmę - jeśli ktoś z Was posiada namiary na specjalistę w Łodzi chętnie nawiążę współpracę :P
    Kolega internet ma przeglądarkę google też to jaki problem wpisać przewijanie transformatorów czy też silników łódź i coś znaleźć w swojej okolicy, wtedy bierzemy trafo pod pachę i idziemy pogadać z gościem.

0
  • #9 29 Lis 2013 10:46
    Zurhal
    Poziom 8  

egon42 napisał:
    Zurhal napisał:

Kolega internet ma przeglądarkę gogle też to jaki problem wpisać przewijanie transformatorów czy też silników łudź i coś znaleźć w swojej okolicy, wtedy bierzemy trafo pod pachę i idziemy pogadać z gościem.

Szanowny Kolega ma słownik a i tak błędy robi :-)

Tak na poważnie - do wszystkich firm do których pisałem otrzymałem jednoznaczną odpowiedź że się nie podejmą tej roboty - nie wiem może szukałem w krzakach ale nie mam rozeznania stąd prośba do Osób na forum :-)

Proszę mi uwierzyć że nie pisałbym tutaj gdybym nie poczynił pierwszych kroków , które skutecznie mnie zniechęciły do szukania na własną rękę :-)
    Pozdrawiam

0
  • #10 02 Gru 2013 10:28
    egon42
    Poziom 37  

Pisałem ze trzeba się ruszyć i pogadać nie wystarczy pisać. sam jak pisałem to też dostawałem takie odpowiedzi jak się wybrałem do gościa pogadałem z nim zaoferowałem dobrą cenę to teraz robi mi takie trafa bez problemu.

0
  • #11 05 Gru 2013 16:25
    Zurhal
    Poziom 8  

Gdzieś znajomy z pracy znalazł trafo uniwersalne (tyle że większe ) Jak podłączę to wszystko i oczywiście się sprawdzi - zostawię opis w tym temacie - może komuś się przyda :-)

0
  • #12 06 Gru 2013 23:33
    Zurhal
    Poziom 8  

Proszę o pomoc - zasilanie zostało podłączone pod piny 1, 7 (z trafo 237V)Za co odpowiada przekaźnik na schemacie ? dlaczego się rozłącza po przełączeniu z trybu standby na tryb pracy normalnej?. Czy pin6 powinien być zasilony ? jeśli tak to czy tym samym napięciem ?

0