Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Travelmate 6460 - Naprawa / wymiana wbudowanej kamery internetowej

27 Lis 2013 10:48 1440 3
  • Poziom 36  
    Witam.

Za cenę 250 zł udało mi się nabyć laptop Acer Travelmate 6460. Postawiłem na nim Windows 7. Wszystko sprawne i zainstalowane z wyjątkiem kamery internetowej (powiedzmy, że to nie wielki problem, ale jeśli miałaby zacząć działać to czemu nie). W menadżerze urządzeń nie ma po niej śladu. Fizycznie zamontowana w klapie jest. Sterowniki co prawda nie dla Windows 7 ale są. Programy Driver Genius Professional, SlimDrivers oraz Driver Booster potwierdzają, że wszystkie sterowniki do sprzętu są zainstalowane i aktualne.

Zakładam, że albo kamera jest uszkodzona, albo się w jakiś sposób odłączyła. Nie wiem jednak w jaki sposób w Travelmate 6460 prowadzone są przewody kamery / w którym miejscu podłączona jest do płyty, a nie chcę z powodu kamery w drobiazgi rozbierać laptopa.

Zamiast tego chciałbym tu zapytać o najczęstszą usterkę w takich sytuacjach (w systemie nie ma śladu po kamerze) - czy (typowo) jest to awaria modułu kamery i wystarczy wymiana, czy może w tych modelach zdarza się, że jakaś taśma się wypnie / odłączy? A może kwestia obsługi na płycie głównej? By wykluczyć problemy z kompatybilnością sterownika z Windows7 uruchomiłem dystrybucję Knoppixa, ten również kamery (i tylko kamery) nie wykrył.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  • Poziom 36  
    Ok. Postaram się zdjąć maskownicę między klawiaturą a matrycą, zerknę czy wtyczka kamery jest podłączona. Fajnie byłoby w necie znaleźć procedurę rozebrania matrycy z tego konkretnego modelu - spodziewam się, że nie da rady wymienić kamery bez rozebrania matrycy.
  • Poziom 36  
    Kamera naprawiona, okazało się, że ktoś kręcił kamerą zanadto i kable były ukręcone ;-). Polutowane i działa jak trzeba :-)