Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic NV-SD407 - Jak wyciągnąć kasetę i F03

27 Lis 2013 12:10 4377 17
  • Poziom 9  
    Witam,
    Wiem że ten temat juz był i błąd jest też opisany oraz ze na forum znajdują się plany tego mechanizmu, ale nie mam pojecia jak to zrobić. Wstawiam zdjęcia jakby ktoś mi mógł dokładnie pokazac gdzie kręcic i w która stroną oraz gdzie znajduje sie to "sprzęgiełko"
    Panasonic NV-SD407 - Jak wyciągnąć kasetę i F03 Panasonic NV-SD407 - Jak wyciągnąć kasetę i F03 Panasonic NV-SD407 - Jak wyciągnąć kasetę i F03
  • Specjalista AGD
    Trzeba wyjąc cały mechanizm wideo ale jak to zrobić jak kaseta jest w środku a 2 śrubki są pod kasetą oto jest pytanie?. Daj zdjęcie dolnej płyty po zdjęciu metalowej osłony.
  • Poziom 9  
    Niestety od dołu się nie da nic zrobić
    Panasonic NV-SD407 - Jak wyciągnąć kasetę i F03 Panasonic NV-SD407 - Jak wyciągnąć kasetę i F03 Panasonic NV-SD407 - Jak wyciągnąć kasetę i F03 [/img]
  • Poziom 36  
    Kolego trzeba wyjąć cały mechanizm i dostać się do silnika który widać na 1 zdjęciu w 2 twoim poście aby wyjąć mechanizm trzeba odkręcić coś około 5 śrub w tym 2 pod zablokowaną kasetą orientacyjnie zaznaczyłem położenie śrub pod kasetą na czerwono a na zielono zaznaczyłem miejsce gdzie chyba też może być śruba ale nie musi jak odkręcisz te 3 przy głowicy i mechanizm podniesie się trochę do góry to by znaczyło że nie ma zaznaczonej na zielono śruby. w celu odkręcenia śrub pod kasetą podnoszę z wyczuciem kasetę ze strony śrub i cieńkim śrubokrętem je odkręcam. tylko piszę to z pamięci a wiadomo jak to bywa z pamięcią tak że ostrożnie, na taśmy też trzeba uważać.
  • Poziom 23  
    Przede wszystkim musisz odkręcić dolne śruby łączące cały mechanizm od płyty głównej, rozłączyć taśmy połączeniowe i podnieś mechanikę do góry. Następnie spróbuj kręcić ślimakiem, powinno pójść. Prawdopodobnie masz luźny plastykowy łącznik na ośce silniczka dlatego silnik nie chce kręcić ślimakiem.
  • Poziom 9  
    Udało mi się wyciągnąc cały ten mechanizm, (warto tez dodac dla nastepnych osob, te srobki pod kasetą, byly tak naprawde obok niej i odkrecenie ich i tych pod spodem spowodowalo wyjscie mechanizmy bez zadnego problemu), jak teraz wyjąć z niego kasete nie uszkadzając jej?
    Panasonic NV-SD407 - Jak wyciągnąć kasetę i F03 Panasonic NV-SD407 - Jak wyciągnąć kasetę i F03
  • Serwisant
    Wyjmij silnik ładowania (ten pod kieszenią kasety) i pokręcając żółtą zębatką wyjmiesz kasetę.Na silniku jest mała plastikowa tulejka (łącznik),która bardzo często pęka.
  • Specjalista AGD
    Przy okazji odkręć śrubę zaznaczoną czerwonym kółkiem zdejmij ostrożnie blaszkę i sprawdź zaznaczoną czerwonym kwadratem białą listwę czy nie jest pęknięta.
  • Poziom 9  
    Kaseta wyszła bez problemu, aż troche sie dziwie, ze z silnikiem nie bylem w stanie kręcić tym zółtym trybikiem, a bez silnika chodził on bez problemu. Zamieszczam zdjecia silnika i tulei, wyglądają na sprawne...
    Panasonic NV-SD407 - Jak wyciągnąć kasetę i F03 Panasonic NV-SD407 - Jak wyciągnąć kasetę i F03 Panasonic NV-SD407 - Jak wyciągnąć kasetę i F03

w odpowiedzi na nastepny post:
    tu tez wszytko wygląda dobrze:
  • Pomocny post
    Serwisant
    Czy mały plastik na osi silnika (łącznik) siedzi ciasno?Kręcąc żółtą zębatką sprawdzisz prawidłowość pracy całego mechanizmu.Nie ma potrzeby odkręcania blachy jeśli mechanizm przesuwa się płynnie.
  • Poziom 9  
    Wszystko wydawało się ok, złożyłem i juz nie jest tak fajnie, po właczeniu pojawia się blad F06, natomiast jak wcisne kasete pojawia się f04, albo wywala kasete i f06.
  • Serwisant
    F6 i F4 oznaczają błędy mechaniki prze wyładowaniu kasety (eject+unloading).Czy sprawdziłeś łącznik,czy żółtą zębatką zasymulowałeś pełen cykl pracy mechaniki,czy zgrałeś mode switch z mechanizmem przy skręcaniu?
  • Poziom 9  
    kręciłem i wszytsko było ok.... ten łącznik wyglądał tez dobrze... co masz na mysli mówiąc czy zgrałem mode switch z mechanizmem przy skręcaniu? jak rozbierałem to mechanizm był ustawiony na odczyt taśmy a jak go składałem to ustawiłem w pozycji bez kasety, to może być problem?
  • Serwisant
    Na mode switchu jest znacznik,który ustawiony jest w pozycji casette in.Co masz na myśli pisząc "łącznik wyglądał dobrze"? Elektronika wymaga precyzji:)
  • Poziom 9  
    rozebrałem jeszcze raz... żółte kółko juz nie chodzi swobodnie.... moge nim wykonac jakies pół obrotu, opuszczają się te łapki co trzymaja kasete i mechanizm się blokuje. Natomiast łącznik jest pękniety...
  • Serwisant
    Być może przestawiłeś metalową "ołowianą" zębatkę pod kieszenią kasety.W momencie opuszczania kasety i przechodzenia do następnej fazy ruchu pojawia się pewien opór.
  • Poziom 9  
    gdzie tą część mogę zamówić (łącznik)? nie bedzie problemów z tym ze nie chce teraz przeskoczyc? czy musze cos tam jeszcze pogrzebac?