Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP 2515 - Tonery do drukarki

Mrseler 27 Nov 2013 12:47 2619 6
 • #1
  Mrseler
  Level 10  
  Witam, kończy mi się tusz w drukarce i w związku z tym chciałem zapytać znawców tematu czy powinienem kupować nowe tonery czy napełnić stare? Jakie ryzyko wiąże się z napełnianiem starych?

  Dodatkowo pytanie o teorie spiskowe :> czytałem niedawno artykuł o tym, że producenci umieszczają w drukarkach chipy powodujące psucie się drukarki np. po wydrukowaniu 2500 stron albo niedługo po zakończeniu terminu gwarancji. Czy ktoś zna temat i chciałby się wypowiedzieć?

  Z góry dziękuję i pozdrawiam =]
 • #2
  desmo17
  Level 12  
  Cześć! Do Twojej są tusze a nie tonery bo to atramentówka. Kup najlepiej tzw wieczne kartridże lub tzw CISS czyli system stałego zasilania i tusze w butelkach. Filmów instruktażowych na YT jest masa.

  Cała spisana historia ludzkości jest naszpikowana spiskami, które albo się udały albo nie.
  Pewnie domyślasz się co było przygotowane dla "szczęśliwego" posiadacza prasy drukarskiej gdy nakryli go z nią bolszewicy lub dla właściciela prasy drukarskiej mieszkającego w Warszawie w 1941 roku? Dziś wspólny wróg ma w rekach zbyt potężne media do prania mózgów by aż tak się przejmował naszymi drukarkami ale jego chciwość i fałszywe podejście proekologiczne obnaża bardzo wiele. Czołowi producenci drukarek nurzają się w marnotrawstwie i są pod wyraźną presją kogoś z góry ale jakoś nie słyszałem by nakładano na nich wysokie kary za wpływ na zanieczyszczenie środowiska. Rozbierając na części oryginalny kartridż epsona doszedłem do wniosku że zawarty w nim tusz to może 1/10 wartości kartridża a i tak wątpię by koszt wytworzenia tegoż kompletnego w Chinach przekraczał kilka złotych (nowy 34 złote) Na oryginałach, które rzadziej zasychają niż tusz z butelki epson samoczynnie uruchamia niepotrzebne czyszczenie głowic marnując ogromne ilości drogiego tuszu zapełniając nim tzw pampers po napełnieniu którego drukarka zostaje zablokowana. Wniosek jest taki że z "tajemniczych" powodów dzisiejsze drukarki komputerowe (współczesne prasy drukarskie) są najbardziej frustrującym sprzętem znanym człowiekowi. Dlaczego? Nie jestem co prawda w stanie tego udowodnić ale z obserwacji mam wrażenie że część tzw zatkań dysz w epsonach może mieć charakter programowy. Dysza jest wyłączana i włączana ponownie po zmarnowaniu tuszu na jej przepłukanie. Zauważyłem to przy okazji programowego resetowania pampersa wraz z którym zostały "cudownie" odetkane również zapchane dysze.
 • #3
  sorier
  Level 28  
  To nie jest spisek, to jest pazerność! Kiedyś problemem nie było wyprodukowanie, a sprzedanie produktu. Dzisiaj problemem nie jest sprzedanie, tylko wzrost sprzedaży i zarobku koncernów. Żeby był wzrost, potrzeba coraz większej sprzedaży. Żeby sprzedaż rosła, trzeba wmawiać klientom, że produkuje się coraz lepsze i im to sprzedać. A dla opornych jest "planowane zużycie", skoro nie chcą z własnej woli kupić nowego to trzeba ich do tego zmusić. Dotyczy to wszystkiego, sprzętu AGD, RTV, samochodów, itd.
 • #4
  hernan_cortes
  Level 22  
  @desmo17
  Chętnie zobaczę "tzw wieczne kartridże" do HP 2515.
  Ciekaw jestem też szczegółów gdzie reset pampersa powoduje odetkanie zatkanych dysz.

  A wszystkich fanów teorii spiskowych proszę o podanie modeli drukarek w których montowany jest ten tajemniczy chip, który uśmierca drukarki.
 • #5
  desmo17
  Level 12  
  @hernan_cortes
  Masz rację nie istnieją "wieczne kartridże" do tego modelu dlatego dodałem do wypowiedzi system stałego zasilania, który ludzie stosują w HP2515.

  Też jestem ciekaw, być może to zbieg okoliczności ale dość dziwny gdyż właśnie zbierałem się by wymontować całą głowicę do płukania. Pampers miałem napełniony w 65% Nie wiedziałem czy wogóle warto bo wielokrotne czyszczenie z poziomu sterownika i płukanie strzykawką z wężykiem niewiele pomagało. Z ciekawości sprawdziłem program do resetu ściągnięty z anglojęzycznego forum i pełen sukces.

  Gdzie ja napisałem że "tajemniczy chip" i że "uśmierca"? Ja swojego epsona już okiełznałem. Chodzi mi o to że w wersji zupełnie nieprzerobionej epson to fatalna drukarka dla frajerów ale przerobiony z wyprowadzeniem zużytego tuszu do butelki, ciss'em lub wiecznymi katridżami oraz programem do resetu to już coś.

  Proszę tak z miejsca wszystkich T.S. nie negować bo czeka Pana nieuchronna kompromitacja w przyszłości. Pozdrawiam :)
 • #6
  sorier
  Level 28  
  Chip? To by było zbyt oczywiste :) Tutaj potrzeba czegoś bardziej wyrafinowanego... Ale ta dyskusja jest troche off i prędzej czy później wyląduje w koszu, więc nie ma się co rozpisywać :)
 • #7
  hernan_cortes
  Level 22  
  @sorier
  Konkretnie napisz modele drukarek w których występuje "planowane zużycie". Bo dyskusja "wiem ale nie powiem" to poziom przedszkola.