Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje WA63120 - amortyzatory

druzol 27 Lis 2013 15:08 1728 4
  • #1 27 Lis 2013 15:08
    druzol
    Poziom 9  

Witam,
    Mam pytanie dot. amortyzatorów w Gorenje 63120. Niestety pralka dość głośno tłucze przy wirowaniu i podejrzewam, że może przyczyną są amortyzatory. Nie bardzo jednak wiem czy tak jest bo kiedy jakiś czas temu wymieniałem łożyska to miałem je w ręku. Zasadniczo mogę o nich powiedzieć, że jest to metalowy pęt i plastikowa skuwka. Więcej nic nie zauważyłem. Może je dawno szlag trafił, ale ja nie bardzo wiem jak to ocenić. Bardzo proszę o radę. Z góry dziękuję.

0 4
  • #2 27 Lis 2013 16:59
    pawlik722
    Poziom 20  

Jeśli wymieniałeś łożyska to śmiem twierdzić że gwarantujesz że bęben nie ma luzów?
    Chcesz powiedzieć że ostatni raz widziałeś amortyzator jak był sprawny a teraz gdy się popsuła nie wiesz czy sprawny jest? najprościej rozebrać, wyjąć ewentualnie wymienić, mogło pęknąć nawet samo mocowanie amortyzatora, mogła pęknąć sprężyna mocująca bęben.
    Same aportyzatory są tam cierne czy jeszcze te zabudowane metalowe ze sprężyną w środku? nie kojarzę po modelu jakie w niej były.
    Jeśli "tłok" lata na boki w obudowie amortyzatora to kwalifikuje się do wymiany.

0
  • #3 27 Lis 2013 17:48
    druzol
    Poziom 9  

łożyska wymieniałem rok temu i wtedy miałem te amortyzatory w ręku. szarpiąc za bęben luzu nie widzę. a jak powinien działać ten amortyzator nie mam pojęcia, w sensie powinien chodzić twardo, miękko czy może coś z niego uciekło. stąd pytanie. załączę jego zdjęcie. chodzi mi o wyeliminowanie ewentualnego podejrzanego o walenie w pralce.a może przednia przeciwwaga ma luz bo górna nie miała. jutro wymontuję i zobaczę. tylko jak potwierdzić, że amortyzator jest ok?

0
  • #4 28 Lis 2013 00:11
    pawlik722
    Poziom 20  

Masz cierny z tego co widzę na zdjęciu, powinien chodzić z lekkim oporem i nie ma prawa latać w obudowie, zwróć uwagę czy same zaczepy amortyzatora nie maja luzów przy obudowie bębna i podstawie pralki, nieraz się zdarza że samo ucho pęka lub zatrzask.

0
  • #5 28 Lis 2013 19:12
    druzol
    Poziom 9  

kurczaczki chyba znalazłem winowajcę walenia przy wirowaniu. przy dolnej przeciwwadze wykręcona była śruba z centymetr, a w konsekwencji urwało się metalowe ucho. no to czeka mnie malutkie spawanko. całe szczęście, że za pomocą klucza torxa na grzechotkę udało mi się wyjąć ją od dołu, co oszczędziło mi mnóstwo roboty z wyciąganiem górą bębna. dzięki za rady dot. amortyzatorów. przydadzą się na pewno. to zamykam temat. dziękuję raz jeszcze.

0