Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dokładny multimetr za 150 - 200zł

lukash90 27 Nov 2013 15:46 4749 6
NDN
 • #1
  lukash90
  Level 16  
  Witam, przymierzam się do zakupu multimetru ale nie chciałbym kupować byle chińskiego badziewia. Zależy mi na:
  dość dokładnym pomiarze pojemności, zwłaszcza tych niewielkich x nF
  pomiarze częstotliwości w zakresie co najmniej 1 MHz
  bardzo dokładnym pomiarze rezystancji
  bardzo dokładnym pomiarze napięcia zmiennego o małej amplitudzie (< 200 mV) i częstotliwości akustycznej. Oczywiście trueRMS będzie ogromnym atutem

  fajnie jakby był autozakres
  dodatki jak tester ciągłości, test tranzystorów, diod, funkcja hold, max, min itp

  Pod pojęciem "bardzo dokładny" i "dość dokładny" należy rozumieć dokładność adekwatną do ceny. Mój budżet to maks 200 zł przy czym wolałbym całego nie wydawać.
  Jeśli chodzi o markę to preferowałbym coś możliwie nie-chińskiego, no chyba że modele bardzo popularne, sprawdzone przez wielu użytkowników, z pozytywnymi opiniami.

  Jak zawsze będę wdzięczny za wszelkie propozycje
 • NDN
 • #2
  wycior01
  Level 21  
  W tej cenie nie znajdziesz chyba żadnego miernika o potrzebnych ci parametrach. Jedyne na co warto zwrócić uwagę to Sanwa CD772, ze względu na cenę niewiele przekraczającą budżet (ok.220zł) i Trms. Pomiar 1Mhz to raczej marzenie, pojemność nF także. Przy dokładnym pomiarze rezystancji przydaje się przycisk "zero", lub Δ, dzięki któremu można wyzerować miernik. Sam długo myślałem nad miernikiem, używałem różnych wynalazków takich jak m890G (mam i działa), czy Mastech my-68 (padł niedawno po roku pracy) i mają się nijak do obecnie używanego Brymena (bm-257), którego naprawdę polecam. Cena jak dla mnie dość wysoka, ale warto było oszczędzać :). W cenie do 200zł można kupić UNI-T ut-70A, ale automatu nie ma, no i wg.mnie jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. O ile obudowa w tym mierniku jest ok, to elektronika jest porażką. Bezpieczniki lutowane do płytki (jak się spali to koniec, lub lutowanie).
 • NDN
 • #3
  lukash90
  Level 16  
  O Unitach to ja się już naczytałem, nawet jednego miałem, nigdy więcej o zgrozo. Żeby nie było że liczę że mi ktoś znajdzie od razu to co chcę, sam przeszukuje też oferty i znalazłem 2 propozycje
  Brymen BM805 (Link)
  EnergyLab EM6000 (Link)

  i teraz pytanie do was. Zakładając, że oba mieszczą się jednak w moim budżecie prosiłbym o poradę. Energy Lab z tego co zauważyłem ma to co potrzebuję - małe pojemności, duże częstotliwości, z dokładnością to...hmm jest lepiej w porównaniu do mojego obecnego multimetru. Ale jak z awaryjnością? Podawane parametry mogą być wiarygodne?

  Brymen to na pewno lepsza marka, parametry może gorsze ale raczej wiarygodne no i tańszy. Myślicie, że sprosta moim oczekiwaniom z pierwszego postu?
  Na prawdę proszę o poradę, kilka słów o każdym modelu i propozycje innych jeszcze, bo sam jestem niezdecydowany gorzej niż niejedna kobieta (nie urażając przy tym żadnej z pań oczywiście)
 • #4
  sq9cwd
  Level 27  
  Tanio, szybko, dobrze.
  *jedno wykreślić...
  Nie po to producent się napracował, by oddać za grosze.
  Robię za grosze to po co inwestować?
  Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł.
  Odczekaj parę miesięcy, dozbieraj na produkt, który będzie akceptowalny parametrami, w przeciwnym wypadku braknie któregoś z pozostałych parametrów.
  Niestety elektronika jest nauką, w której postęp jest błyskawiczny, za parę lat dostaniesz tańszy sprzęt z lepszymi parametrami.
  Które założenie skreślasz?
 • #5
  WładekM
  Level 10  
  Posiadam 3 letniego Brymena BM-811,kupiłem za 200 zł.Dzisiaj kosztuje około 270.
  Dla mnie jest super.Jest to automat ale można także ustawiać zakresy.Używam go
  codziennie w domu i terenie.Posiada kalibrację przewodów pomiarowych potrzebną przy pomiarze bardzo małych oporności.Jest bardzo dokładny i szybki.Jestem zadowolony z pomiaru pojemności ,do 470uF mierzy szybko.Polecam.Brymen BM-805 kosztuje około 200 zł.i jest to podobna technologia.
  Pozdrawiam.WładekM
 • #6
  lukash90
  Level 16  
  Ok, poszukałem, oczytałem się i już prawie kupiłem Brymena BM 252 za 250zł (nie dam linka bo jest tylko jedna sztuka:P ) i pewnie go wybiorę, ale przypadkiem kliknąłem w jakąś reklamę i znalazłem UNI-T UT139C za 150 zł.Link Teraz już tylko tak w ramach dyskusji, może rady dla innych. Myślicie, że jest to godne zainteresowania? Sprawdzi się chociaż dla amatora?
 • #7
  wycior01
  Level 21  
  Radziłbym kupić Brymena - jest sprawdzona wiarygodna marka robiąca dobre mierniki.
  http://www.sklep.monster.pl/BM-252-MIERNIK-UNIWERSALNY%284,400,39707%29.aspx
  http://www.sklep.monster.pl/BM-257-MIERNIK-UNIWERSALNY%284,400,39708%29.aspx - ten mam i polecam :). Uni-t'ów używałem i zawsze prędzej, czy późnij było coś nie tak.
  Swoją drogą - jak to jest, że w Monsterze mają taniej niż w Biall, a sprzedawane przez nich mierniki właśnie z Biall'a pochodzą...