Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop się wyłącza jak przy odcięciu zasilania

forzapiotrek 27 Lis 2013 16:20 1710 7
  • #1 27 Lis 2013 16:20
    forzapiotrek
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem z laptopem, otóż w czasie grania (doprecyzuję) wyłącza się on jak po odcięciu zasilania. przy residencie evilu revelations w trakcie zamykania gry, w medieval 2 kingdoms total war po paru chwilach od przełączenia na tryb bitewny, w simsach 3 parę chwil po włączeniu trybu budowy itp. piszę o tym bo może to być jakaś wskazówka. temperatury były sprawdzane i porównywane z zalecanymi dla procesora, karty graficznej itd. i są ok. laptop był parę dni temu wyczyszczony i wymieniona została pasta. zasilacz i gniazdo wymienione były tuż przed upływem gwarancji (6 miesiące temu). znajomy powiedział, że może to być wina ramu. przy teście pamięci za pomocą windowsa laptop raz się wyłączył przy 2 obejściu 90 % a za drugim razem przy ponownym uruchomieniu komputera. przy memteście laptop zawiesił się po 7 minutach i 2 sek. ram składa się z 2 kostek po 2gb. wyjął raz jedną raz drugą, sprawdzałem też oba wejścia. efekt nadal był ten sam. byłbym wdzięczny za porady dotyczące co można jeszcze zrobić i co może być powodem takiego stanu rzeczy. Pozdrawiam

• #2 27 Lis 2013 16:32
    Ocz92
    Poziom 8  

Jeżeli zauważyłeś, że przy testowaniu pamięci RAM laptop zawiesza się, wyłącza lub restartuję, to proponuję pożyczyć od kogoś kość pamięci i spróbować czynności, które powodują wyłączanie się sprzętu. Jeżeli problem ustanie, masz odpowiedź. Jeżeli jednak nadal będzie się powielał, to podaj więcej parametrów, model laptopa, a w szczególnośći karta graficzna, która w nim jest. Narazie wygląda to na pamięć RAM, nie wykluczone jednak, że to wina innych podzespołów. Pożycz kość, wyczyść boksy, włóż kość i testuj.

• #3 27 Lis 2013 17:09
    energy12
    Poziom 12  

forzapiotrek napisał:
    wyłącza się on jak po odcięciu zasilania

Może kolego barteria tobię nie trzyma ? , wynika to z tego że bateria masz do wymiany ;)
    Kolega ma laptopa i trzymał ciągle go pod "prądem" czyli podłączony do zasilania , po roku takiego użytkowania rozsypała mu sie bateria i nie trzymała wcale prądu .
    Metodą uniknięcia rozwalenia bateri jest wyjęcie jej i graniu bez niej .

• #4 27 Lis 2013 18:45
    forzapiotrek
    Poziom 2  

Dziękuję za pomoc, spróbuję pożyczyć od kogoś ram. Bez baterii też próbowałem i nic :(. A to możliwe, że obie kości ram są zepsute? Mogą się zepsuć w tym samym czasie?

• #5 27 Lis 2013 19:37
    Ocz92
    Poziom 8  

forzapiotrek napisał:
    dziękuję za pomoc, spróbuję pożyczyć od kogoś ram. bez baterii też próbowałem i nic :(. a to możliwe, że obie kości ram są zepsute? mogą się zepsuć w tym samym czasie?

Jest to możliwe, spotkałem się kilkakrotnie z taką sytuacją. Bo z tego co piszesz na jednym i na drugim ramie jest tak samo? Jeżeli włożysz trzecią kość RAM upewnimy się, że to nie kość. Opcji jest wiele: grafika, dysk, układ zasilania itd itd

• #6 06 Lip 2014 18:22
    justyna124
    Poziom 2  

Siemka mam problem z Laptopem ma go niecałe 2 lata i od pewnego czasu mi się wyłącza po 92procenatch jak wyciągne go z zasilacza to nie chce się włączyć a jak jest w zasilaczu to się włączy i teraz nie wiem co to może być czy bateria czy może coś innego proszę o pomoc czeka na mejla justyna_w5(malpa)vp.pl Justyna..:):)

• #7 06 Lip 2014 18:48
    boro1234567
    Spec od komputerów

Jaki laptop?
    Potrafisz pomiary wykonać?

• #8 09 Lip 2014 10:07
    justyna124
    Poziom 2  

nie wiem jak to się robi nie mam pojęcia a laptop to Samsung 300 E5C Taka jest nazwa laptopa a w poniedziałek kupiłam podkładkę chłodzącą a i tak bateria spada na dzień dzisiejszy mam 81 procent.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME