Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie tv do wzmacniacza

grzesimi 27 Lis 2013 17:24 1197 5
  • #1 27 Lis 2013 17:24
    grzesimi
    Poziom 2  

połączenie tv do wzmacniacza
    Witam, wiem, że temat był poruszany, ale niestety nie dam rady podłączyć, więc
    TV Sharp LC-40LE630E, wzmacniacz Technics SU-500. Wzmacniacz posiada tylko tylko wejścia typu chinch, więc mniemam, że można tylko dwoma sposobami podłączyć. Wyjściem słuchawkowym, albo scartem. Kupiłem przejściówkę euro, pipek ustawiony na out dwa chinche do wzmacniacza. Niestety nie działa, jeżeli chinche są do wejścia phone, to dając wzmacniacz prawie na full słychać dźwięk, ale cicho i z szumami. Może ktoś coś podpowie?

0 5
  • #2 27 Lis 2013 18:13
    ioiok
    Poziom 13  

Wejście scart to WEJŚCIE a nie wyjście więc zostaje przez wyjście słuchawkowe kablem jack---2x chinch i jeśli tak podłączałeś to jeszcze rozkręć volume w tv na jakieś 60-80% i powiedz czy działa.

0
  • #3 27 Lis 2013 18:21
    grzesimi
    Poziom 2  

Z tego co wiem to scart może być też i wyjściem, w instrukcji nie mogę wyczytać jak jest w tym przypadku, ponoć takie rozwiązanie działa i jest lepsze od słuchawkowego.

0
  • #4 27 Lis 2013 20:33
    h jaworski
    Specjalista AGD

grzesimi napisał:
    Z tego co wiem to scart może być też i wyjściem, w instrukcji nie mogę wyczytać jak jest w tym przypadku, ponoć takie rozwiązanie działa
    To już trzeba sprawdzić z danym tv bo spotkałem dziesiątki tv nowego typu lcd i Plazma że sygnał audio był tylko z analogowego tunera tv i nic więcej, z anie tunera dvb-t pendrive hdmi itp sygnału audio na na złączu euro nie ma.

0
  • #5 27 Lis 2013 20:36
    grzesimi
    Poziom 2  

Na stronie sharpa w specyfikacji napisane, że scart jest tylko wejściem, także zostało mi podłączenie pod słuchawkę, co już uczyniłem. W najbliższym czasie będę pozbywał się sprzętu a "nowszy" może będzie miał więcej możliwości.

0
  • #6 28 Lis 2013 08:15
    grubs
    Poziom 32  

Możesz jeszcze zakupić taki konwerter (audio cyfrowo - analogowy)

konwerter

0