Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MANTA DVBT06 brak menu startowego w telewizorze Panasonic

kefasj 27 Lis 2013 17:25 2202 8
  • Poziom 10  
    Witam!
    Posiadam telewizor starszego typu Panasionic TX-29PS12P, dokupiłem do niego dekoder manta DVB-t 06 oraz antenę domową ANTENA POKOJOWA DVB-T SIGNAL WZM. + FILTR 24 dbi. Korzystając z informacji w internecie podłączyłem wszystkie te elementy. Niemiło się rozczarowałem kiedy po podłączeniu do telewizora kablem SCART dekodera nic się nie stało. Zmieniałem różne ustawienie telewizora i nadal nic. Czy ktoś jest w stanie mi wyjaśnić czemu na telewizorze nie pojawia się menu manty, lub jakieś inne dzięki któremu będę mógł wyszukać programy.

Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawim
  • Poziom 26  
    Kabel euro pełny 21-pin ?,tv włączony i wybrane wejście AV ?.Dekoder się włącza ?.
  • Poziom 10  
    Tak kabel euro jest cały, telewizor włączony z wybranym kanałem AV. dekoder jest włączony świeci się zielone lampka.
  • Poziom 26  
    Uszkodzony tv [złącze] lub dekoder,jeśli nie działa z innym tv.
  • Poziom 10  
    gdy odłączę kabel euro to na telewizorze pojawia się śnieg i brak żadnego kanału po ponownym podłączeniu kabla wskakuje czarny ekran ale dalej nic
  • Specjalista AGD
    kefasj napisał:
    dy odłączę kabel euro to na telewizorze pojawia się śnieg i brak żadnego kanału po ponownym podłączeniu kabla wskakuje czarny ekran ale dalej nic
    Sprawdź tuner na innym tv z eurozłączem bo wygląda że to z nim coś jest nie tak.
  • Poziom 10  
    Też nie działa : / znalazłem na formu taki wpis kogoś kto miał podobny problem. Czy może ktoś wyjaśnić jak dokonać takiej naprawy ? "nie reaguje na polecenia pilota, dioda led świeci non stop w kolorze zielonym. Uszkodzona pamięć spi flash (Spanision S25FL032KIF). Po zaprogramowaniu w zewnętrznym programatorze sprzęt ożył. Plik wsadowy zamieściłem w bazie wsadów (inne others). Dane z nalepki na płycie głównej: DVBT06G/0/2/A/2106. Oznaczenie z pcb: DVB-MPEG-83G Ver1.1 "
  • Specjalista AGD
    Jak tuner jest uwalony to odeślij go do naprawy gwarancyjnej bo do tego potrzeba specjalnego programatora z odpowiednią podstawką dla okładu czysty układ i czymś ten układ trzeba wymienić pójdziesz w koszty takie że kupisz kilka takich tunerów a potem będzie zonk tuner dalej nie działa bo uszkodzenie jest gdzieś indziej.
  • Poziom 10  
    niestety koszt naprawy był zbyt wysoki i kupiłem nowy tuner. dziękuję za pomoc i zaangażowanie