Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Fiesta 1.3 '98 - Tylko zimne powietrze z nadmuchu w kabinie

Kamilos93 27 Nov 2013 17:45 5886 16
    Kamilos93
    Level 9  
    Witam,
    tak jak w temacie mam problem z moim samochodem Ford Fiesta 1.3 `98. Z nadmuchu kabiny leci tylko zimne powietrze.
    Problem zaczął się od niedogrzewającego się silnika i właśnie tylko zimnego powietrza z nadmuchu w kabinie. Po wymianie termostatu temperatura jest w porządku ale zimne powietrze nadal pozostało.
    Przewody dochodzące do nagrzewnicy są ciepłe.
    Co mogę z tym zrobić?
    Słyszałem coś o odpowietrzeniu ale niestety nie wiem jak tego dokonać.
    Czy może mi ktoś pomóc, powiedzieć jak można odpowietrzyć nagrzewnice, albo jakie inne działanie może rozwiązać mój problem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Mich43l
    Level 20  
    trzeba poszukać... a nie

odpowietrzanie polega na pozbyciu się powietrza w układzie, najprościej znaleźć miejsce gdzie odpowietrza się układ, jest to punkt najwyżej położony w tym układzie może to być zaworek lub po prostu zbiornik wyrównawczy, sprawdzasz czy jest odpowiednia ilość czynnika chłodzącego w układzie odpalasz auto aż się nagrzeje kilka razy otwierasz zawór aż do momentu kiedy będzie leciał ciepły płyn chłodzący robisz tak 2-3 żeby całe powietrze uciekło , jeżeli płynu będzie za mało należy dolać i ponowie wykonać czynność , należy pamiętać że dolewamy płyn do chłodnicy na zimnym silniku

korek jak i zaworek należy odkręcać przez szmatkę i powoli gdyż wytworzone ciśnienie w układzie i zbyt szybkie otwarcie może skutkować ochlapaniem a co za tym idzie poparzeniem gdyż płyn ten osiąga temp 90 stopni
    Kamilos93
    Level 9  
    Tego sposobu też próbowałem, płyn się nagrzał ale nadmuch pozostaje zimny a przewody są gorące.
    Dlatego poszukuję jakiegoś sposobu jak mógłbym to naprawić.
    Mich43l
    Level 20  
    masz instalacje gazową ?
    Kamilos93
    Level 9  
    Nie mam instalacji gazowej, tylko benzyna ;)
    Mich43l
    Level 20  
    a silnik nie przegrzewa się ?
    szast
    Level 21  
    Zimne powietrze leci ze wszystkich nadmuchów w kabinie, czy tylko z tego na środku deski rozdzielczej ?
    Kamilos93
    Level 9  
    Silnik się nie przegrzewa.

Zimne powietrze leci z wszystkich nadmuchów.
    Mich43l
    Level 20  
    rozumiem że wąż wchodzący jak i wychodzący z nagrzewnicy jest gorący po rozgrzaniu , to by znaczyło że nagrzewnica do wymiany...

a powiedz jak przełączasz zimne na ciepłe słychać że coś się przełącza ? może to przełącznik / WAJCHA :)
    Kamilos93
    Level 9  
    Nic nie słychać.
    Może nagrzewnica ale chcę na razie spróbować inne opcje które mogą pomóc, ponieważ
    na razie nie wiem jak ją wymienić chyba że możecie udzielić jakiś wskazówek ;) z góry dziękuje ;)
    Kamilos93
    Level 9  
    Właśnie nie wiem czy tu chodzi o zawór bo przed nim i za nim obydwa przewody są ciepłe.
    autoas
    Level 42  
    Kamilos93 wrote:
    Właśnie nie wiem

No własnie,.... to oddaj do naprawy nie będzie wątpliwości...
    Mich43l
    Level 20  
    pokrętło zimno/ciepło powinieneś słyszeć jak się przekręca / może tam problem tkwi
    autoas
    Level 42  
    Mich43l wrote:
    może tam problem tkwi

Chyba nie rozumiesz jak to działa w Fordzie...
    Mich43l
    Level 20  
    autoas wrote:
    Mich43l wrote:
    może tam problem tkwi

Chyba nie rozumiesz jak to działa w Fordzie...

no to może podzielisz się wiedzą
    Kamilos93
    Level 9  
    To mam jeszcze pytanko możecie jakoś wytłumaczyć jak wyciągnąć nagrzewnice?