Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Vista-Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna..

27 Lis 2013 18:04 7626 12
  • Poziom 7  
    Witam.Mam problem,otóż mam laptopa z wbudowanym systemem Windows Vista.Dziś laptop instalował aktualizację (podejrzewam że chodzi o Service Pack lecz nie znam się) Po włączeniu systemu a raczej próbie włączenia wyskakuje mi komunikat żebym wprowadziła klucz produktu.Kiedy wpisuję klucz wyskakuje kolejny komunikat - ''Wprowadzony klucz produktu nie będzie działał z tą edycją systemu indows Vista,musisz uruchomic instalatora...."
    Nie rozumiem w czym tkwi problem,wpisałam klucz z naklejki na dole laptopa.Jest informacja o skontaktowaniu się z jakąś firmą lecz gdy klikam na komunikat niema żadnej reakcji. Nie wiem co mam robić,chciałam przywrócić system lecz nie mogę dostać się na pulpit ani do menu start,co mam robić? Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :(.
  • Poziom 34  
    No dobrze, jaka wersja systemu jest podana na nalepce, a jaka zainstalowana?
    Laptop kupowany nowy, czy używka?
  • Poziom 11  
    Spróbuj przywrócić (napraw komputer) używając płyty instalatora Visty.
  • Poziom 7  
    Na nalepce jest Windows Vista Home Premium a instalowana jest nie wiem jaka wersja,nie mam możliwości sprawdzenia, głównie chodzi o tą aktualizację bo wcześniej wszystko ładnie chodziło od kilku lat.Szukałam rozwiązania po różnych forach i gten problem pasuję do mojego tyle że nie mam numeru do infolini i chciałabym rozwiązać to bez instalowania od nowa systemu. Oto ten wątek: http://www.forumpc.pl/topic/193871-vista-ta-kopia-systemu-windows-nie-jest-oryginalna/

Dodano po 7 [minuty]:

Ponadto co chwilę wyskakuję komunikat-wpisany klucz produktu jest nieprawidłowy na potrzeby aktywacji.
    To wszystko przez aktualizację,nie wiem co robić najchętniej przywróciłabym system lecz nie mam dostępu do żadnych opcji ani pulpitu ani menu start.
  • Poziom 11  
    Jeśli masz płytę z instalatorem to, Boot-uj komputer z płyty.
    potem wybierasz: napraw komputer i wyskoczy opcja przywracania.(nie wszystkie płyty mają tą opcję)
  • Poziom 7  
    Właśnie o to chodzi że nie mam płyty,to nie mój laptop.Nie ma innego wyjścia? Jakbym mogła chociaż dojść do panelu sterowania to przywróciłabym ostatnie działające ustawienia heh..
  • Poziom 11  
    a tryb awaryjny z wierszem poleceń działa?
    Można też spróbować uruchomić komputer z płyty Hiren'sa
  • Poziom 7  
    sam tryb awaryjny bez wiersza-dzala. Gdy klikam w menu start na przywrócnie systemu brak reakcji ze strony laptopa.
    Za to zdobyłam takie informacje w panelu sterowania SYSTEM:
    Aktywacja systmu windows
    stan aktywacji jest niedostępny w trybie awaryjnym...

Mam jeszcze jakis identyfikator produktu może będzie przydatny?
    Poza tym:
    Wersja-Windows Vsta Home Basic 32-bit
    Producent- Acer Inc.
    Model- Acer Vista PC
  • Poziom 11  
    masz Windows Vsta Home Basic 32-bit a licencja jest na Home Premium

Dziwne jest, że chodzi w trybie awaryjnym, czy przypadkiem nie kolejna odmiana wirusa typu ukash?
    Sprawdź winlogon, explorer w rejestrze
  • Poziom 34  
    Normalne że chodzi w awaryjnym, w zwykłym wymusza aktywację.
    Nie zmienia to faktu że system nie zgadza się z nalepką, więc jeśli jakimś cudem nie był kupiony w retailu to jest nielegalny i wszystko się zgadza z błędem.
  • Poziom 7  
    Laptop był okupywany i jeszcze nie był przeinstalowywany.. Najłatwiejszym wyjściem będzie wgranie oryginalnej Visty tylko moje pytanie brzmi, czy obojętnie jaka wersja Windowsa Visty będzie pasować do laptopa czy może ta która jest na nelepce Vista Home Premium? Może proste pytanie ale wolałabym wiedzieć żeby później nie dziwić się czemu ''nie wchodzi''.Z góry dzięki za odpowiedź :)
  • Poziom 42  
    zielona co zrobić napisał:
    ta która jest na nelepce Vista Home Premium?

Oczywiście, że ta.
  • Poziom 43  
    To nie pierwszy taki przypadek. Można kupić system ale traci się pieniądze na coś, co już zostało wcześniej kupione.

zielona co zrobić napisał:
    Nie wiem co mam robić,chciałam przywrócić system lecz nie mogę dostać się na pulpit ani do menu start,co mam robić?

To sugeruje, że nie ma tu nawet SP1 (od Visty SP1 w przypadku braku legalności jest dostęp do pulpitu, menu Start itp tylko wyświetlają się komunikaty, że system jest piracki). Natomiast jeśli SP było (po kilka latach używania to już powinno tam być SP 2 i wszystkie łatki) to mamy do czynienia z błędem. Podany wątek jest mało przydatny, bo ten gość ma działającą Vistę SP2 (kompilacja 6002).

Podaj SMART dysku. Sprawdź programem memtest86+ pamięć RAM.

Czy na dysku są ważne dane?