Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór kina domowego 5.1 pod dany TV i dekoder. Prośba o opinie.

27 Lis 2013 20:27 1329 3
 • Poziom 10  
  Witam serdecznie. Jestem zainteresowany kupnem kina domowego 5.1. Bardzo proszę o opinie czy wybieram dobry sprzęt. interesuję mnie kino, które będzie kosztować nie więcej niż 900zł. Kino będzie prezentem na święta, więc bardzo zależy mi na jak najlepszym wyborze.

  TV, który mam i do którego będzie podłączony zestaw kina, to : Panasonic TX-L32C3E. Programy oglądane będą przez dekoder cyfrowego polsatu. Więc jeżeli będzie nadawany jakiś film na TVN, bądź polsacie coś z cyklu 'megahit", chciałbym uzyskać efekt tego dźwięku przestrzennego. Wiem, że Dolby Digital czy efekt 5.1 można osiągnąć wyłącznie, kiedy oglądana audycja jest nadawana z takim dźwiękiem. Przeczytałem również, żeby połączyć się z dekoderem muszę mieć w kinie domowym złącze SPDiF, czyli: cyfrowe optyczne audio. Na szczęście większość kin domowych, ma takie złącze, m.in. te poniżej również ;)

  Moimi faworytami w wyścigu o zakup kina są:

  - LG DH6530T: http://www.skapiec.pl/site/cat/30/comp/7180298
  - LG DH-7620T http://www.skapiec.pl/site/cat/30/comp/4365856

  Główne kryteria:
  - cena
  - wygląd
  - moc
  - cztery głośniki stojące
  - USB, HDMi, cyfrowe optyczne audio
  - DiVX

  Bardzo proszę o opinie, osobom które zechcą pomóc, stawiam przysłowiowe piwko :) Oczywiście jeżeli ktoś ma inne propozycje, proszę pisać ;)

  p.s. Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia, przy informacjach o kinie domowym, jest rubryka dotycząca dekoderów dźwięku, w przypadku wyżej wymienionych jest tylko "Dolby Digital". Czy jest to ważna kwestia? Co z resztą np. "Dolby digital+, AAC, Dolby Pro Logic, itp."?
 • Poziom 10  
  Prawdopodobnie jutro kupuje kino to z wyższym modelem. Jednakże, jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wskazówki, bardzo proszę ;)
 • Moderator
  Zintegrowane zestawy grają podobnie. Jeżeli podstawowe kryteria to cena i wygląd - nic dodać nic ująć. Z mocą już jest inaczej - w takich zestawach bywa zawyżona kilkunastokrotnie. Wielokrotnie o tym pisaliśmy. Ale to Twoje pieniądze...
 • Poziom 10  
  Dziękuje za odpowiedź :) Sfera kin domowych i nagłośnienia to dla mnie świeżość i coś nowego. Nie zagłębiałem się bardzo w tą tematykę, może w przyszłości uda mi się sprawić coś lepszego, ale jak na początek wydaję mi się, że tą w miarę najlepszą opcją.