Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Syncmaster 940BW - Na "zimno" matryca nie pokazuje obrazu

27 Lis 2013 20:30 2601 2
  • Poziom 10  
    Witam

Trafił do mnie monitor Samsung Syncmaster 940BW. Początkowo w ogólne nie pokazywał obrazu. Po wymianie kondensatorów w zasilaczu oraz przeprogramowaniu eepromu monitor zaczął wyświetlać obraz, ale jest problem. Gdy włączy się go po kilkudziesięciu minutach miga dioda led około 5 razy w tym czasie miga matryca (nie świetlówki) następnie obraz pokazuje się i monitor działa bez zarzutu. Natomiast gdy włączę go po około minucie, dwóch od wyłączenia monitor uruchamia się normalnie i pokazuje obraz.

Po wymianie matrycy z Samsung 961GW i włączeniu go pokazuje obraz za każdym razem nieważne czy włączę go po minucie czy po godzinie. Świetlówki w oryginalnej matrycy (AUO M190PW1) są sprawne były testowane na innym monitorze.

W matrycy M190PW1 profilaktycznie wymieniłem kondensatory od C23 do C26, złącze taśmy przelutowane. Wszystkie bezpieczniki są sprawne.

Co jeszcze mogę sprawdzić w tej matrycy, według mnie ona niedomaga. Jakiś kondensator albo zimny lut ?
  • Moderator
    Stawiam na uszkodzony układ drivera matrycy.
  • Poziom 10  
    witam

Czy rezystencja do masy na kondensatorach od c23 do c26 powinna być na poziomie 320 ohm? Czy to nie za mało ?(kondensatory na elektronice matrycy).