Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung ML 2010PR - Jaki toner kupić? jak zregenerować podajnik papieru?

byczynho 27 Nov 2013 20:30 2472 7
 • #1
  byczynho
  Level 19  
  Witam.

  Jeśli temat umieściłem w złym dziale bardzo proszę o przeniesienie.

  Otóż od dłuższego czasu jestem posiadaczem drukarki laserowej Samsung ML-2010PR. Kiedy drukarka była nowa drukowanie było bajką - szybki i ładny druk. Czar prysnął kiedy zasypałem bęben proszkiem kupionym na allegro. Z czasem kupiłem dwa inne bębny - pierwszy firmy Cover, drugi firmy Expression. Ten pierwszy drukował tak jak oryginalny bęben po moim zasypie, ten drugi drukował nawet ładnie ale dość krótko. W między czasie pojawił się problem z podajnikiem papieru, podajnik z trudem pobiera niektóre kartki do połowy i drukarka staje. Drukarka stoi już kawałek czasu, teraz chcę przywrócić ją do życia.
  Jakiej firmy bęben kupić najlepiej i czym zregenerować gumowy podajnik?
  Z góry dziękuje za odpowiedź.
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Jakościowo dobrze wypada Pryzmat. Cenowo już raczej nie ... Za jakość trzeba jednak zapłacić i moim zdaniem warto. Możesz innych spróbować np. Acura, TB, BlueJet , Blackpoint itp. Wybór ogromny ! Co do podawania to najlepiej wymień rolkę i separator. To powinno rozwiązać problem z podawaniem papieru. Usterka dość powszechna w tych modelach.

  C.
 • #3
  byczynho
  Level 19  
  A jest szansa na dobrą regenerację samym proszkiem? jeśli jest to jakim?
 • #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  Ja osobiście stosuję zasypkę KATUN-a i sprawdza się rewelacyjnie. Trzeba tylko pamiętać o wyczyszczeniu kasety z resztek tonera i krawędzi tej metalowej listwy na wałku nakładającym toner na bęben.

  C.
 • #5
  byczynho
  Level 19  
  A jak do tego wszystkiego ma się ten światłoczuły wałek? Mój bęben leży już kawałek czasu oddzielony od drukarki, obawiam się, że może się już do niczego nie nadawać. Czy światło wpływa na jakość tego wałka?
 • #6
  copyman
  Photocopiers specialist
  Jeżeli leży sobie tak bez niczego , na wierzchu to możesz go raczej spisać na straty. Wszystkie kartridże , moduły itp. zawierające elementy OPC (światłoczułe) powinny być przechowywane w ciemnym miejscu lub w czarnych foliowych torbach i pudełkach które chronią je przed dostępem światła. Krótkotrwała ekspozycja na światło (zależy jeszcze jak intensywne) nie powinna nic uszkodzić. Dłuższy czas naświetlania bezpowrotnie niszczy właściwości powierzchni bębna.

  C.
 • #7
  byczynho
  Level 19  
  Czyli trzeba kupić nowy bęben. Znasz może jakiś sklep internetowy gdzie kupie bęben i przy okazji nowy wałek?
 • #8
  byczynho
  Level 19  
  Witam po dłuższej przerwie.
  Zakupiłem proszek od Pana Imprimarex, kasetę wyczyściłem najlepiej jak tylko potrafiłem, zasypałem proszek i wielkie zdziwienie, drukarka drukuje jak nowa ;D Kartki są czyściutkie, ładne zadrukowane i co najważniejsze druk jest czarny a nie jak poprzednio szary. Jak widać wałek nawet po dłuższym spoczywaniu na ławie w pokoju nie odniósł żadnych obrażeń i nadal spełnia swoją rolę.

  Moderated By rys57:

  3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
  Link skasowano.