Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher K2.02 - Podłączenie źródła wody i mycie z detergentem

27 Lis 2013 20:33 18660 5
  • Poziom 12  
    Witam, od dzisiaj jestem posiadaczem myjki k2.02 . Myjka działa i spełnia swoje zadanie ale jego obsługa nie jest mi do końca znana.
    1. Podczas mycia woda podawana jest wężem z kranu pod niedużym ciśnieniem i często zanim włącze myjke i nacisnę spust lancy wąż pod ciśnieniem wody już sie zsunie. Tak samo gdy przestanę naciskać spust lancy. Nie ma jakiejś możliwości żeby odcinało wodę bieżącą żeby nie latać co chwilę i zakręcać a przy tym sporo narozlewać?

2. Czytałem że jest możliwość mycia wodą z detergentem. Jak i gdzie wlewa się środek czyszczący ?
  • Poziom 38  
    Nie ma takiej możliwości- podłącz wodę zasilającą uczciwie na dobrych szybkozłączkach.
    Detergent karcher pobiera wężykiem z dowolnego pojemnika- poszukaj takiego wężyka, lub poczytaj instrukcję.
    być może twój karcher ma zasobnik- tym bardziej jest od tego instrukja.
    Przeważnie jest oznaczenie na pokrętle wydajności na dyszy - szeroko otwarty wylot powoduje duży przepływ wody i zwężka venturiego powoduje próżnię w wężyku, który zasysa środek myjący.
  • Poziom 12  
    to jakbyś mógł pokazać ktorę to będą szybkozłączki bo tego masa jest a ja mam stary metalowy kran niestety

Ewentualnie przeszła by opcja z Zaciśnięciem opaskami metalowaymi ?
  • Poziom 38  
    marex666 napisał:
    to jakbyś mógł pokazać ktorę to będą szybkozłączki bo tego masa jest a ja mam stary metalowy kran niestety

Ewentualnie przeszła by opcja z Zaciśnięciem opaskami metalowaymi ?

przeszła by.
    Szybkozłączki kupuje się w castoramie mosiężne- trzeba kupić też nypel nakręcany na wylewkę kranu, aby można mocować wąż szybkozłączką. kran zawsze idzie wymienić.
    Stać na myjkę, to i na kran.. http://www.castorama.pl/szybkozlaczka-hozelock-1-2-cala.html
    Kupisz też w sklepach ogrodniczych- sprzedawca źródłem informacji.
  • Poziom 38  
    Kolego, mam wrażenie że albo kpisz, albo pytasz o drogę..
    A co widzisz plastikowego na tym zaworze i jak myślisz co się na to nasuwa?
    Pisałeś, że masz kran starego typu- to jest dość nowy zawór kulowy.
    Zamknij ten temat, bo żenada, chyba ze jesteś blondynką.