Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon pixma 5350 - Głowica zatkana i nie drukuje prawidłowo

27 Lis 2013 21:01 5349 10
 • Poziom 7  
  Drukarka nie drukuje prawidłowo - jakiś czas temu zatkał się tusz z wydruku próbnego było widać że Cyan, mimo czyszczenia płynem do udrażniania (z amoniakiem) po teście dysz i kilkunastokrotnym udrażnianiu mechanicznym jak i sprzętowym(normalnym i dokładnym) w drukarce, drukarka przy pierwszym wydruku działa ok, natomiast jak już zassa atrament i drukuje np.drugą kartkę powoli zaczyna gasnąć kolor Cyan aż do całkowitego zaniku (problem sie pojawia za każdym razem po czyszczeniu) i przy np drugim teście dysz już cyana nie ma ani troche na wydruku.

  Zamieszczam obrazek zanikania koloru w drukarce.

  Canon pixma 5350 - Głowica zatkana i nie drukuje prawidłowo
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 7  
  Sługa WSI napisał:
  Witam,
  piękny opis, ale brakuje podstawowej informacji - kto w roli znikającego stopniowo, oryginał czy zamiennik?

  - Od jak dawna to się dzieje w skali czasu eksploatacji drukarki (od początku, od czasu zastosowania zamienników, od niedawna)?
  - Czy zachowanie głowicy było sprawdzane na nowych tuszach (muszą być nowe nieotwierane; nie muszą być oryginalne)?  Znikający - tusz zamiennik, ilość tuszy które już testowałem gdy sie zaczęło tak dziać - 4, dwóch rożnych marek (od jakiegoś tygodnia, wcześniej często było drukowane, były problemy z głowicą ale zazwyczaj podwójne sprzętowe czyszczenie skutkowało.)

  Jutro przyjdą oryginały także również sprawdzę.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 7  
  wymieniłem uszczelke z innym działającym kolorem - niestety nie pomaga
 • Poziom 7  
  Niestety nic z tego ani na czyszczeniu na oryginalnym tuszu Cyan i kilku wydrukach problem taki sam, najpierw tusz jest, później go nie ma- zanika.

  Zna ktoś może odpowiedź?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 7  
  Hmm tylko samo mogło się tak rozszczelnić? Udrażnianie przez wstrzykiwanie oraz moczenie i delikatnie parą - ale te formy doopiero gdy normalne metody nie skutkowały.

  Np teraz drukarka trochę posiedzi nie ruszana i jak coś druknę to traci tusz na wydruku, a jak odrazu bym drukował to czyste kartki bez cyana idą.

  Kupiłem drugą dla świętego spokoju a tą oddam do serwisu chyba, albo jako B&W :)
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 19  
  Ciekawy pomysł, ale sprawdzałeś to w praktyce?

  Nie łatwiej nałożyć wszystkie tusze K, zrobić profil pod B&W i drukować normalne foto w odcieniach szarości? Chociaż nie wiem czy nie wyjdzie z tego fioletowy zafarb, bo tusz K to w rzeczywistości ciemny granat albo fiolet.
 • Użytkownik usunął konto