Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

G這郾ik basowy do Omnitronic DX-2222

Sniperek19 27 Lis 2013 22:29 5433 67
  • #1 27 Lis 2013 22:29
    Sniperek19
    Poziom 7  

Witam. Oko這 2 lat temu od ojca dosta貫m 2 g這郾iki omnitronic DX-2222 + wzmacniacz Taatoo nightline 540 i mixer je瞠li mo積a to tak nazwa潶ollywood mx-5s
    wiem, 瞠 nie jest to najlepszy sprz皻 a tym bardziej te g這郾iki du穎 o nich czyta貫m wi璚 wiem, 瞠 to nie by najlepszy zakup dokonany przez mego ojca. Sam osobi軼ie bym wybra inne ale do rzeczy :}
    Chcia豚ym do tego {"zestawu"} jaki g這郾ik bassowy poniewa g這郾iki panasonic sb-ak28 150 wat bodaj瞠 graj du穎 lepiej i mocniej basem:D Na pocz徠ku my郵a貫m o samochodowym JBL-GT5 ale poczyta貫m i zmieni貫m zdanie. Pono z 15 metr闚 samochodowego g這郾ika nie s造cha dobrze na sali. Chcia豚ym jaki estradowy (na dyskotek) nie za drogi poniewa nie pracuje (16lat :P) ale w miar skuteczny.
    Uwielbiam 豉dny czysty basiik, kt鏎ego dx-2222 mi nie daj. G這郾iki dx-2222 ca趾iem nie幢e graj na sopranie ale jak dam g這郾o i troch bassu to.... wiadomo charcz ;[
    No i chcia豚ym zapyta ludzi, kt鏎zy maj lepsz wiedze na ten temat. Pytanie wprost Jaki g這郾ik basowy polecacie? (nie za drogi) RCF moim zadaniem to najlepsze g這郾iki ale nie na moj kiesze mo瞠 w przysz這軼i ;}

Pozdrawiam, no i z g鏎y dzi瘯uje za pomoc.

0 29
  • Pomocny post
    #2 27 Lis 2013 23:12
    DooOmino12
    Poziom 22  

G這郾iki samochodowe maj jedynie wytworzy ci郾ienie w samochodzie wi璚 proste, 瞠 na estrad si nie nadaj. Ile kolega mo瞠 przeznaczy na ten g這郾ik?

0
  • Pomocny post
    #3 28 Lis 2013 17:43
    Shadowix
    Poziom 26  

I czym ma zamiar go nap璠zi? Bo ten pseudo-wzmacniacz si nie nadaje do basu...

0
  • Pomocny post
    #4 28 Lis 2013 18:48
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Mo積a rzec 瞠 do niczego si nie nadaje. :D
    No ale tak na serio to mo瞠 jakiego STX bo patrz帷 na ten sprz皻 i na autora w sensie zarobk闚 to nie b璠zie go raczej sta na beyeme czy co w tej p馧ce cenowej.Pozdrawiam RFTiTONSIL

0
  • Pomocny post
    #5 28 Lis 2013 18:54
    sebap
    Poziom 40  

Tak jak poprzednicy - ko鎍闚ka mocy do niczego. Kolumny te. Skoro chcesz w這篡 tak jaki g這郾ik to musisz wiedzie, 瞠 obudow projektuje si pod konkretny g這郾ik - nigdy odwrotnie. Aplikowanie w te Omnitroniki jakichkolwiek g這郾ik闚 mija si z celem bo to i koszty i zwrotnic to na pewno nie ma. Lepiej do這篡 i kupi chocia瘺y jakie Elestry, kt鏎e zabij skuteczno軼i te Omni wynalazki. Gdzie w og鏊e u篡wasz tych kolumn?

0
  • Pomocny post
    #6 28 Lis 2013 23:36
    Maximoorg
    Poziom 21  

Basu nie b璠zie, ale jako to zagra, je瞠li w這篡sz tam GDSy. Pu嗆 je ca造m pasmem, a te piezaki niech tylko je uzupe軟iaj po bokach, pod k徠em.

0
  • Pomocny post
    #7 28 Lis 2013 23:42
    PANICZKAMIL
    U篡tkownik obserwowany

GD 30/50 zapodaj to nawet kick-basu troch zaznasz...

0
  • #8 01 Gru 2013 20:31
    Sniperek19
    Poziom 7  

G這郾iki te u篡wam mo積a powiedzie dla siebie :} Lubie s逝cha g這郾o czysty d德i瘯, kt鏎y nie jest najgorszy w tych dx-2222 ale jak troch g這郾iej to tak dobrze nie gra no i brakuje mi czystego basu. U篡wam je te w szkole na dyskotece (sali) bardzo 豉dnie graj sopranem.
    Powiem szczerze, 瞠 interesuj mnie nawet g這郾iki podobne do tych co mamy w szkole.
    Te moje maj oko這 350 wat rms chyba a szkolne 500wat (na g這郾iki pisze, nie na obudowie). Bardzo 豉dnie graj i s wi瘯sze ok. 50 cm g這郾ik u mnie to 30cm x 2 w ka軼ie. Wi璚 prosz o rad jakie m鏬豚ym kupi najch皻niej bym kupi jakie u篡wane tylko nie wiem gdzie bym m鏬 kupi jaki u篡wany sprz皻 dyskotekowy. Nie uda這 mi si znale潭 瘸dnej strony, kt鏎a sprzedaje u篡wane g這郾iki imprezowe ;/
    Ale mo瞠cie mi doradzi jakie mog kupi g這郾iki najlepiej 1 w ka軼ie bo wydaje mi si, 瞠 takie lepiej graj ;}

0
  • Pomocny post
    #9 01 Gru 2013 21:52
    PANICZKAMIL
    U篡tkownik obserwowany

Podejrzewam, 瞠 Tw鎩 "wzmacniacz" nie wyrabia i dlatego wszystko Ci pierdzi i jest piiiii a nie granie od "po這wy" g這郾o軼i...

0
  • Pomocny post
    #10 02 Gru 2013 14:54
    DooOmino12
    Poziom 22  

Mo瞠 Pan odpowiedzie na podstawowe pytanie "Ile kolega mo瞠 przeznaczy na ten g這郾ik? "

0
  • Pomocny post
    #12 05 Gru 2013 19:07
    sebap
    Poziom 40  

Powiemy, 瞠 kwalifikuje si do tego tematu. Sam 鈔edniej jako軼i g這郾ik niskotonowy kosztuje podobne pieni康ze a gdzie tu ca豉 kolumna?

0
  • #13 05 Gru 2013 19:38
    Sniperek19
    Poziom 7  

Mi nie chodzi o to 瞠by mi okno wyjeb*** :D
    Chce 瞠by g這郾ik mia ponad 30 cm i ponad 500 wat i tak gra.
    W szkole g這郾iki maj 500 wat i z 12 lat porz康ny wzmacniacz i graj wspaniale.

Dodano po 9 [minuty]:

A co to jest? http://www.ebay.com/itm/Vintage-Pioneer-SX-42...pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item3a84b4829c
    Mam takie co w domu nie wiem mo瞠 jest lepszy od tego Taatoo Nighline540?

0
  • #14 05 Gru 2013 20:08
    sebap
    Poziom 40  

Jakie kolumny maj w szkole? Skoro 12 lat to nie b璠zie to chinszczyzna, do kt鏎ej poda貫 linki. Ten Pioneer z twojego linka to amplituner (wzmacniacz z radiem) ale o mocy 2x12w/8om. Po jakie malutkie kolumny do cichego s逝chania muzyka si nada ale nic poza tym.

0
  • #15 05 Gru 2013 20:11
    Sniperek19
    Poziom 7  

Ehe.. przed chwil pod陰czy貫m to wydaje si by mocniejszym od tego Taatoo NIGHTLINE 540 :D

I mam problem bo jak s逝cham w pokoju z 1 g這郾ika tego DX-2222 to jest lepszy d德i瘯 ni jak graj 2? Dlaczego ?

0
  • Pomocny post
    #16 05 Gru 2013 20:18
    DjMapet
    Poziom 43  

To amplituner. Mam - a raczej teraz syn ma - nieco starszy model. Pi瘯nie zabrzmi, ale nie z takimi kolumnami. To sprz皻 do s逝chania muzyki, nie 這motu na imprezach.

Tato na pewno nie ma opisanej przez dystrybutora mocy, ale mo瞠 ma nieco wi瘯sz od Pioneer-a.

Zmiana g這郾ik闚 na inne, z niskiej p馧ki niewiele pomo瞠, natomiast sporo pomo瞠 zastosowanie wi瘯szej mocy wzmacniacza do zasilenia tych kolumn.

Pozdrawiam.

0
  • #17 05 Gru 2013 20:21
    Sniperek19
    Poziom 7  

Nie wiem czy wzmacniacz mi co pomo瞠 z tymi g這郾ikami... Po這wa mocy na wzmacniaczu i na maxa na mixerze Hollywood mx-5s i g這郾iki charcz i dosy mocno si wychylaj..

0
  • #18 05 Gru 2013 20:23
    sebap
    Poziom 40  

Czyli tak jak napisano wy瞠j - wzmacniacz nie ma kontroli nad g這郾ikami czyli jest za s豉by.

0
  • #19 05 Gru 2013 20:59
    Sniperek19
    Poziom 7  

Czyli to nie wina g這郾ika, 瞠 tylko na sopranie dobrze gra? Bo bass tak ciszej do dosy dobrze gra. 12 + bassu i max do 4 kreski na hollywood i na taatoo na po這w to 豉dnie nawet gra bassem ale mocniej to szkoda gada.

Te g這郾iki dx-2222 rozkr璚a貫m i wymienia貫m w 鈔odku wszystkie kable na grubsze bo te co tam by造 to masakra.

Dodano po 18 [minuty]:

A jak ko鎍闚k mocy czy tam wzmacniacz polecacie do tych g這郾ik闚? Jak b璠zie dyskoteka szkolna to postaram si pod陰czy chocia jeden g這郾ik do szkolnego wzmacniacza i zobacz jak b璠zie gra. Tam jest wzmacniacz, kt鏎y ma du穎 kolektor闚 taki na necie to ponad 2000 z wi璚 my郵, 瞠 to dobry wzmacniacz. Jak g這郾iki b璠 lepiej gra造 to zakupie lepszy wzmacniacz. Ale nie wiem dlaczego Niemcy tak ciulowo z這篡li ten zestaw. Bo 2 kolumny dx-2222, ko鎍闚ka mocy Taatoo nightline 540 i Hollywood MX-5S zosta造 zakupione w Niemczech za ok. 400 euro.

0
  • #20 05 Gru 2013 21:21
    sebap
    Poziom 40  

Ten zestaw widzia Niemcy w momencie gdy przyp造n掖 statkiem z Chin.

Sniperek19 napisa:
    Tam jest wzmacniacz, kt鏎y ma du穎 kolektor闚 taki na necie to ponad 2000 z wi璚 my郵, 瞠 to dobry wzmacniacz.

Czego ma du穎?

0
  • Pomocny post
    #22 05 Gru 2013 22:13
    DjMapet
    Poziom 43  

Sniperek19 napisa:
    nie wiem dlaczego Niemcy tak ciulowo z這篡li ten zestaw

:-) :-) :-) :-) Ale si u鄉ia貫m!
    疾by wcisn望 to nie鈍iadomemu klientowi. Gdyby w zestawie by lepszy, mocniejszy wzmacniacz, to by go nie kupi, bo kosztowa by 800 euro :-).
    Zobacz jak ten tato wygl康a w 鈔odku:
    http://images.gutefrage.net/media/fragen-antworten/bilder/24327607/0_big.jpg
    Zastosowanie wi瘯szej mocy wzmacniacza o篡wi nawet takie kolumny jak masz.

Czyli w szkole maj jaki powermikser.

Pozdrawiam.

0
  • #23 05 Gru 2013 22:21
    Sniperek19
    Poziom 7  

To co w 鈔odku ma to ja wiem mo積a powiedzie, 瞠 prawie ka盥e urz康zenie, kt鏎e posiadam rozebra貫m i zajrza貫m co ma w 鈔odku : }

A powiem wam, 瞠 przed chwil pobra貫m program DFX Audio Enhancer dobre ustawienie d德i瘯u oraz mocy bass sprawi, 瞠 kolumny przestawa造 gra tylko dlatego, 瞠 wtyczka przekr璚a豉 si w bok i g這郾iki nie dostawa造 ju pr康u ;] A w koncie pokoju to wytrzyma nie sz這... Co prawda d德i瘯 profesjonalny nie by ale nie najgorszy.. Wzmacniacz przez t chwil mocno si nagrza :{

A jaki ma by ten mocniejszy wzmacniacz
    http://allegro.pl/the-t-amp-e-800-wzmacniacz-koncowka-mocy-i3755832778.html ?

0
  • #25 05 Gru 2013 22:32
    Sniperek19
    Poziom 7  

A kolumny jakie polecacie ?

0
  • #26 05 Gru 2013 22:34
    sebap
    Poziom 40  

Ile do wydania na kolumny i ko鎍闚k mocy?

0
  • #27 05 Gru 2013 22:36
    Sniperek19
    Poziom 7  

Ci篹ko powiedzie.. Za jedn max 800 z bo my郵, 瞠 najpierw kupi bym ten wzmacniacz i 1 kolumn mocniejsz mam nadzieje, 瞠 uci庵nie ten wzmacniacz te 3. 2x dx-2222 i jak捷 inn lepsz :D

0
  • Pomocny post
    #28 05 Gru 2013 22:40
    sebap
    Poziom 40  

Daj spok鎩 z tymi omiszajsami skoro chcesz kupi inne kolumny. Lepiej poczekaj, do堯 i wtedy kup ko鎍闚k mocy i 2 kolumny pe軟opasmowe.

0
  • #29 05 Gru 2013 22:42
    Sniperek19
    Poziom 7  

No ok ale jakie polecasz?
    Najwy瞠j tak nie za g這郾o b璠 gra造 te dx-2222 na jakie dyskotece albo w domu ; ] (my郵 o podw鏎ku) bo skoro je ju mam to po co maj sta bezczynnie :}

0
  • #30 06 Gru 2013 09:03
    DooOmino12
    Poziom 22  

Cytat:
    A w koncie pokoju to wytrzyma nie sz這...

Ta moc.. :D

Je瞠li chcesz jakie minimum jedynie nadstawki stx PA-400 + T.amp E800. Ale z tego zestawu basu nie b璠ziesz mia ;)

0