Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik basowy do Omnitronic DX-2222

Sniperek19 27 Lis 2013 22:29 5358 67
  • #1 27 Lis 2013 22:29
    Sniperek19
    Poziom 7  

Witam. Około 2 lat temu od ojca dostałem 2 głośniki omnitronic DX-2222 + wzmacniacz Taatoo nightline 540 i mixer jeżeli można to tak nazwaćHollywood mx-5s
    wiem, że nie jest to najlepszy sprzęt a tym bardziej te głośniki dużo o nich czytałem więc wiem, że to nie był najlepszy zakup dokonany przez mego ojca. Sam osobiście bym wybrał inne ale do rzeczy :}
    Chciałbym do tego {"zestawu"} jakiś głośnik bassowy ponieważ głośniki panasonic sb-ak28 150 wat bodajże grają dużo lepiej i mocniej basem:D Na początku myślałem o samochodowym JBL-GT5 ale poczytałem i zmieniłem zdanie. Ponoć z 15 metrów samochodowego głośnika nie słychać dobrze na sali. Chciałbym jakiś estradowy (na dyskotekę) nie za drogi ponieważ nie pracuje (16lat :P) ale w miarę skuteczny.
    Uwielbiam ładny czysty basiik, którego dx-2222 mi nie dają. Głośniki dx-2222 całkiem nieźle grają na sopranie ale jak dam głośno i trochę bassu to.... wiadomo charczą ;[
    No i chciałbym zapytać ludzi, którzy mają lepszą wiedze na ten temat. Pytanie wprost Jaki głośnik basowy polecacie? (nie za drogi) RCF moim zadaniem to najlepsze głośniki ale nie na moją kieszeń może w przyszłości ;}

Pozdrawiam, no i z góry dziękuje za pomoc.

0 29
  • Pomocny post
    #2 27 Lis 2013 23:12
    DooOmino12
    Poziom 22  

Głośniki samochodowe mają jedynie wytworzyć ciśnienie w samochodzie więc proste, że na estradę się nie nadają. Ile kolega może przeznaczyć na ten głośnik?

0
  • Pomocny post
    #3 28 Lis 2013 17:43
    Shadowix
    Poziom 26  

I czym ma zamiar go napędzić? Bo ten pseudo-wzmacniacz się nie nadaje do basu...

0
  • Pomocny post
    #4 28 Lis 2013 18:48
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Można rzec że do niczego się nie nadaje. :D
    No ale tak na serio to może jakiegoś STX bo patrząc na ten sprzęt i na autora w sensie zarobków to nie będzie go raczej stać na beyeme czy coś w tej półce cenowej.Pozdrawiam RFTiTONSIL

0
  • Pomocny post
    #5 28 Lis 2013 18:54
    sebap
    Poziom 40  

Tak jak poprzednicy - końcówka mocy do niczego. Kolumny też. Skoro chcesz włożyć tak jakiś głośnik to musisz wiedzieć, że obudowę projektuje się pod konkretny głośnik - nigdy odwrotnie. Aplikowanie w te Omnitroniki jakichkolwiek głośników mija się z celem bo to i koszty i zwrotnic to na pewno nie ma. Lepiej dołożyć i kupić chociażby jakieś Elestry, które zabiją skutecznością te Omni wynalazki. Gdzie w ogóle używasz tych kolumn?

0
  • Pomocny post
    #6 28 Lis 2013 23:36
    Maximoorg
    Poziom 21  

Basu nie będzie, ale jakoś to zagra, jeżeli włożysz tam GDSy. Puść je całym pasmem, a te piezaki niech tylko je uzupełniają po bokach, pod kątem.

0
  • Pomocny post
    #7 28 Lis 2013 23:42
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

GD 30/50 zapodaj to nawet kick-basu trochę zaznasz...

0
  • #8 01 Gru 2013 20:31
    Sniperek19
    Poziom 7  

Głośniki te używam można powiedzieć dla siebie :} Lubie słuchać głośno czysty dźwięk, który nie jest najgorszy w tych dx-2222 ale jak trochę głośniej to tak dobrze nie gra no i brakuje mi czystego basu. Używam je też w szkole na dyskotece (sali) bardzo ładnie grają sopranem.
    Powiem szczerze, że interesują mnie nawet głośniki podobne do tych co mamy w szkole.
    Te moje mają około 350 wat rms chyba a szkolne 500wat (na głośniki pisze, nie na obudowie). Bardzo ładnie grają i są większe ok. 50 cm głośnik u mnie to 30cm x 2 w kaście. Więc proszę o radę jakie mógłbym kupić najchętniej bym kupił jakieś używane tylko nie wiem gdzie bym mógł kupić jakiś używany sprzęt dyskotekowy. Nie udało mi się znaleźć żadnej strony, która sprzedaje używane głośniki imprezowe ;/
    Ale możecie mi doradzić jakie mogę kupić głośniki najlepiej 1 w kaście bo wydaje mi się, że takie lepiej grają ;}

0
  • Pomocny post
    #9 01 Gru 2013 21:52
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Podejrzewam, że Twój "wzmacniacz" nie wyrabia i dlatego wszystko Ci pierdzi i jest piiiii a nie granie od "połowy" głośności...

0
  • Pomocny post
    #10 02 Gru 2013 14:54
    DooOmino12
    Poziom 22  

Może Pan odpowiedzieć na podstawowe pytanie "Ile kolega może przeznaczyć na ten głośnik? "

0
  • Pomocny post
    #12 05 Gru 2013 19:07
    sebap
    Poziom 40  

Powiemy, że kwalifikuje się do tego tematu. Sam średniej jakości głośnik niskotonowy kosztuje podobne pieniądze a gdzie tu cała kolumna?

0
  • #13 05 Gru 2013 19:38
    Sniperek19
    Poziom 7  

Mi nie chodzi o to żeby mi okno wyjeb*** :D
    Chce żeby głośnik miał ponad 30 cm i ponad 500 wat i tak grał.
    W szkole głośniki mają 500 wat i z 12 lat porządny wzmacniacz i grają wspaniale.

Dodano po 9 [minuty]:

A co to jest? http://www.ebay.com/itm/Vintage-Pioneer-SX-42...pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item3a84b4829c
    Mam takie coś w domu nie wiem może jest lepszy od tego Taatoo Nighline540?

0
  • #14 05 Gru 2013 20:08
    sebap
    Poziom 40  

Jakie kolumny mają w szkole? Skoro 12 lat to nie będzie to chinszczyzna, do której podałeś linki. Ten Pioneer z twojego linka to amplituner (wzmacniacz z radiem) ale o mocy 2x12w/8om. Po jakieś malutkie kolumny do cichego słuchania muzyka się nada ale nic poza tym.

0
  • #15 05 Gru 2013 20:11
    Sniperek19
    Poziom 7  

Ehe.. przed chwilą podłączyłem to wydaje się być mocniejszym od tego Taatoo NIGHTLINE 540 :D

I mam problem bo jak słucham w pokoju z 1 głośnika tego DX-2222 to jest lepszy dźwięk niż jak grają 2? Dlaczego ?

0
  • Pomocny post
    #16 05 Gru 2013 20:18
    DjMapet
    Poziom 43  

To amplituner. Mam - a raczej teraz syn ma - nieco starszy model. Pięknie zabrzmi, ale nie z takimi kolumnami. To sprzęt do słuchania muzyki, nie łomotu na imprezach.

Tato na pewno nie ma opisanej przez dystrybutora mocy, ale może ma nieco większą od Pioneer-a.

Zmiana głośników na inne, z niskiej półki niewiele pomoże, natomiast sporo pomoże zastosowanie większej mocy wzmacniacza do zasilenia tych kolumn.

Pozdrawiam.

0
  • #17 05 Gru 2013 20:21
    Sniperek19
    Poziom 7  

Nie wiem czy wzmacniacz mi coś pomoże z tymi głośnikami... Połowa mocy na wzmacniaczu i na maxa na mixerze Hollywood mx-5s i głośniki charczą i dosyć mocno się wychylają..

0
  • #18 05 Gru 2013 20:23
    sebap
    Poziom 40  

Czyli tak jak napisano wyżej - wzmacniacz nie ma kontroli nad głośnikami czyli jest za słaby.

0
  • #19 05 Gru 2013 20:59
    Sniperek19
    Poziom 7  

Czyli to nie wina głośnika, że tylko na sopranie dobrze gra? Bo bass tak ciszej do dosyć dobrze gra. 12 + bassu i max do 4 kreski na hollywood i na taatoo na połowę to ładnie nawet gra bassem ale mocniej to szkoda gadać.

Te głośniki dx-2222 rozkręcałem i wymieniałem w środku wszystkie kable na grubsze bo te co tam były to masakra.

Dodano po 18 [minuty]:

A jaką końcówkę mocy czy tam wzmacniacz polecacie do tych głośników? Jak będzie dyskoteka szkolna to postaram się podłączyć chociaż jeden głośnik do szkolnego wzmacniacza i zobaczę jak będzie grać. Tam jest wzmacniacz, który ma dużo kolektorów taki na necie to ponad 2000 zł więc myślę, że to dobry wzmacniacz. Jak głośniki będą lepiej grały to zakupie lepszy wzmacniacz. Ale nie wiem dlaczego Niemcy tak ciulowo złożyli ten zestaw. Bo 2 kolumny dx-2222, końcówka mocy Taatoo nightline 540 i Hollywood MX-5S zostały zakupione w Niemczech za ok. 400 euro.

0
  • #20 05 Gru 2013 21:21
    sebap
    Poziom 40  

Ten zestaw widział Niemcy w momencie gdy przypłynął statkiem z Chin.

Sniperek19 napisał:
    Tam jest wzmacniacz, który ma dużo kolektorów taki na necie to ponad 2000 zł więc myślę, że to dobry wzmacniacz.

Czego ma dużo?

0
  • Pomocny post
    #22 05 Gru 2013 22:13
    DjMapet
    Poziom 43  

Sniperek19 napisał:
    nie wiem dlaczego Niemcy tak ciulowo złożyli ten zestaw

:-) :-) :-) :-) Ale się uśmiałem!
    Żeby wcisnąć to nieświadomemu klientowi. Gdyby w zestawie był lepszy, mocniejszy wzmacniacz, to byś go nie kupił, bo kosztował by 800 euro :-).
    Zobacz jak ten tato wygląda w środku:
    http://images.gutefrage.net/media/fragen-antworten/bilder/24327607/0_big.jpg
    Zastosowanie większej mocy wzmacniacza ożywi nawet takie kolumny jak masz.

Czyli w szkole mają jakiś powermikser.

Pozdrawiam.

0
  • #23 05 Gru 2013 22:21
    Sniperek19
    Poziom 7  

To co w środku ma to ja wiem można powiedzieć, że prawie każde urządzenie, które posiadam rozebrałem i zajrzałem co ma w środku : }

A powiem wam, że przed chwilą pobrałem program DFX Audio Enhancer dobre ustawienie dźwięku oraz mocy bass sprawił, że kolumny przestawały grać tylko dlatego, że wtyczka przekręcała się w bok i głośniki nie dostawały już prądu ;] A w koncie pokoju to wytrzymać nie szło... Co prawda dźwięk profesjonalny nie był ale nie najgorszy.. Wzmacniacz przez tą chwilę mocno się nagrzał :{

A jaki ma być ten mocniejszy wzmacniacz
    http://allegro.pl/the-t-amp-e-800-wzmacniacz-koncowka-mocy-i3755832778.html ?

0
  • #24 05 Gru 2013 22:27
    sebap
    Poziom 40  

Powinien wystarczyć z nawiązką.

0
  • #25 05 Gru 2013 22:32
    Sniperek19
    Poziom 7  

A kolumny jakie polecacie ?

0
  • #26 05 Gru 2013 22:34
    sebap
    Poziom 40  

Ile do wydania na kolumny i końcówkę mocy?

0
  • #27 05 Gru 2013 22:36
    Sniperek19
    Poziom 7  

Ciężko powiedzieć.. Za jedną max 800 zł bo myślę, że najpierw kupił bym ten wzmacniacz i 1 kolumnę mocniejszą mam nadzieje, że uciągnie ten wzmacniacz te 3. 2x dx-2222 i jakąś inną lepszą :D

0
  • Pomocny post
    #28 05 Gru 2013 22:40
    sebap
    Poziom 40  

Daj spokój z tymi omiszajsami skoro chcesz kupić inne kolumny. Lepiej poczekaj, dołóż i wtedy kup końcówkę mocy i 2 kolumny pełnopasmowe.

0
  • #29 05 Gru 2013 22:42
    Sniperek19
    Poziom 7  

No ok ale jakie polecasz?
    Najwyżej tak nie za głośno będą grały te dx-2222 na jakieś dyskotece albo w domu ; ] (myślę o podwórku) bo skoro je już mam to po co mają stać bezczynnie :}

0
  • #30 06 Gru 2013 09:03
    DooOmino12
    Poziom 22  

Cytat:
    A w koncie pokoju to wytrzymać nie szło...

Ta moc.. :D

Jeżeli chcesz jakieś minimum jedynie nadstawki stx PA-400 + T.amp E800. Ale z tego zestawu basu nie będziesz miał ;)

0