Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie internetu radiowego do rutera

27 Lis 2013 23:38 2061 21
  • Poziom 7  
    Witam jestem tu nowy wiec może źle pisze i w nie właściwym miejscu za co przepraszam .

Sprawa jest taka mam internet radiowy poprowadzony kablem koncentrycznym od anteny . I chce mieć wi fi w domu . Kopiłem dwa rutery z tp linka TP-Link TL-WR841N i chce żebyście mi pomogli to podłączyć i skonfigurować .
    Dodam ze taka instalacja jest możliwa ( ^_^) bo dostawca internetu oferuje takie podłączenie ale oczekuje 200 zl :D Proszę o pomoc .
  • Specjalista Sieci, Internet
    Po jakiego grzyba kupiłeś dwa WR-841N. Potrzebujesz coś z trybem WISP i AP. Do tego nawet nie podłączysz anteny zewnętrznej, ma na stałe anteny. Najpierw pytaj potem kupuj. Potrzebujesz WR-743ND plus WR-740. Ameryki nie odkryłeś taka instalacja jest możliwa i prosta, 10 minut i po kłopocie.Ale nie na twoim sprzęcie. Tego jednego WR-841 możesz zostawić posłuży jako AP zamiast WR-740.
    Obawiam się, że gdyby nawet miał WR-841NDz odkręcana anteną to nie da rady zainstalować np. Gargoyle( pomijając, że są jeszcze trzy wersje tego routera) i go poprawnie skonfigurować jako AP Client Router(WISP).
    Matek ma rację, nie poradzisz sobie z gargoylem, sprzedaj te mydelniczki na allegro i kup co matek radzi.
  • Poziom 7  
    Znaczy się to nie do końca ja kopiłem ale napisałem temat w ten sposób żeby było jaśniej i chyba popełniłem błąd bo te rutery co kolega kupił maja odkręcane antenki i maja funkcje wisp Jeden model to tl-wr740n a drugi tl-wr743nd . Przepraszam za pomyłkę .
  • Poziom 7  
    Czyli tak podpinam kabel od internetu w miejsce antenki przy 1 ruterze i skrętką łącze komputer z tym ruterem w porcie lan potem łącze ten ruter skrętka z drugim ruterem tez poprzez połączenie z gniazdami lan ? Dobrze myślę? i konfiguruje 1 ruter a potem dostosowuje do niego 2 tak?
    Zacznij od konfiguracji WR743 w trybie WISP wg. linka. Antena zewnętrzna wkręcona zamiast fabrycznej.Podłącz się kompem poprzez LAN, wejdź na strone konfiguracji i zrób wg.instrukcji. Potem podłącz pod kompa WR740 i ustaw jako AP wg.linka. Po skonfigurowaniu obydwu połącz je LAN-LAN. Pamietaj o zmianie adresu LAN na WR-740, ma być z zakresu WR-743 ale się różnić ,najlepiej spoza zakresu DHCP WR743.Unikniesz konfliktu adresów. Od tej pory będziesz się logował do niego pod nowym adresem.
  • Poziom 37  
    Wszystko masz w linku pokazane prościej się już nie da .
  • Poziom 7  
    No zobaczymy co to będzie dzis to sprawdze.
  • Poziom 7  
    Wchodz w ustawienia 1 rutera tego wr743 i mam tam taki cos
    WAN port is not connected! co zrobic ?
    bo robie tak nak napisaliscie co do tego rutera w wisp i nie ma inteentu dalej ....
    Połączyłeś się z siecią dostawcy?
  • Poziom 7  
    Tak wyszukalo mi siec ale wyskakuje mi ten blad i nie wiem co mam zrobic
    Ustawielem ruter tak jak bylo w tym linku i nie ma neta ..
    W sekcji router mac clone wpisz adres fizyczny (mac adres) karty sieciowej WIFI do której do tej pory była podłączona antena.
  • Poziom 7  
    Wszedlem w network mac clone i w tym pierwszysm okienku wpisalem ten mac zapisalem i nic ...
  • Poziom 7  
    Poradzi ktos cos?
  • Poziom 7  
    No to własnie przepisałem ten mac z tej karty której wcześniej używałem, zapisałem i dalej to samo pisze ze : port wan is not connected
  • Poziom 7  
    A nie wiem w czym rzecz . Internet działa normalnie podpinam go do rutera i od razu to pisze .
  • Poziom 10  
    Ja mam tak:
    - antena podpięta pod accespoint
    -accespoint kabelkiem lan do rutera
    -ruter zabezpieczony hesłem i to wszystko.
    jeszcze tylko trzeba skonfigurować accespoint pod twój login i hasło od administratora sieci