Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ta instalacja c.o./c.w.u. jest wykonana poprawnie?

gibu 28 Lis 2013 11:11 1830 9
  • #1 28 Lis 2013 11:11
    gibu
    Poziom 9  

Czy ta instalacja c.o./c.w.u. jest wykonana poprawnie?

Witam. Pytanie jak w temacie. Grzejnik grzeje o.k. Mam tylko problem w przypadku użycia ciepłej wody, stygnie wtedy grzejnik. Ciepła woda też tak jakby nie miała obiegu przez bojler. Rurka przy nim rozgrzewa się tylko w przypadku odkręcenia ciepłej wody. Proszę o sugestie. Instalację robię sam. Bojler ma tylko wejście zimnej wody (podłączyłem tam zasilenie przez piec kuchenny z podkową) i wyjście ciepłej wody użytkowej. Obydwa ½".

0 9
  • #2 28 Lis 2013 11:50
    kudłaty79
    Poziom 14  

Witam .
    Złym pomysłem było podpięcie a obieg wody użytkowej do instalacji grzewczej , powinien być to odrębny obieg z podgrzewaczem wody z wężownicą. Zaworki zwrotne stosuje się w instalacjach pod ciśnieniem przy takim podłączeniu stawiają za duży opór( nie wiem jaki rodzaj masz tych zaworków zwrotnych ) wiec i nie grzeje.

Przy instalacji tego typu czasem wystarcza obieg grawitacyjny, choć zastosowanie pompki obiegu by pomogło.

0
  • #3 28 Lis 2013 11:52
    saskia
    Poziom 37  

To nie bedzie dzialac, bo to nie jest nawet instalacja do CWU.
    Kompletnie namieszales.
    Boiler tan nie nadaje sie do grzania w nim wody podkowa, czy jakimkolwiek innym kotlem.
    Musisz miec boiler z wezownica, lub podobny.
    Wody z sieci nie podlacza sie do podkowy.

0
  • #4 28 Lis 2013 12:10
    gibu
    Poziom 9  

Do tej instalacji podłączony jest tylko jeden grzejnik w łazience. Czyli zastosowanie bojlera podobnego jak kiedyś miałem (bez wężownicy) z czterema króćcami załatwiło by sprawę? Zawór zwrotny zastosowałem, aby pralka przy pobieraniu wody nie ,, wyciągała" mi jej z grzejnika i podkowy. Podłączając ten bojler pod ciepłą wodę miałem na uwadze ograniczenie czasu grzania i tym samym zmniejszenia kosztów energii. Nie działa to tak jak zamierzałem. Jednak nie jest to nie do poprawienia i dlatego chcę porad na tym forum.

0
  • #5 28 Lis 2013 18:21
    W0jtek92
    Poziom 35  

Witam, kolega sobie chyba popija wodę z kotła, bo ta instalacja to 'przepływowy podkowowy podgrzewacz wody' czyli krótko mówiąc ta instalacja nie jest niestety okey;/

0
  • #6 28 Lis 2013 19:09
    A-Mail
    Poziom 22  

A mnie najbardziej nie podoba się naczynie wzbiorcze, sądząc z rysunku otwarte. W instalacji pod ciśnieniem sieci wodosiągowej.
    No chyba że to jest naczynie przeponowe.
    Dlaczego grzejnik stygnie?
    Podkowa ma poprostu za mała moc aby uciągnąć bojler i kaloryfer, z czasem używania wody kranowej bedzie moc jeszcze malała.

0
  • #7 28 Lis 2013 21:26
    pablowp1
    Poziom 22  

Ta instalacja bądź jej projekt to jedna wielka kiszka.

0
  • #8 30 Lis 2013 10:26
    gibu
    Poziom 9  

W0jtek92 napisał:
    Witam, kolega sobie chyba popija wodę z kotła, bo ta instalacja to 'przepływowy podkowowy podgrzewacz wody' czyli krótko mówiąc ta instalacja nie jest niestety okey;/

Sorki, ale nie używam ciepłej wody w celach spożywczych.

Dodano po 2 [minuty]:

pablowp1 napisał:

Post bardzo wiele wniósł do tematu...

0
  • #9 30 Lis 2013 15:48
    pablowp1
    Poziom 22  

gibu napisał:
    Sorki, ale nie używam ciepłej wody w celach spożywczych. Dodano po 2 [minuty]:

pablowp1 napisał:

Post bardzo wiele wniósł do tematu...

Mój post w tym temacie nie wiele wniósł i zgadzam się z tym, lecz post Wojtka92 wniósł bardzo istotną uwagę, z której Ty nic nie zrozumiałeś. Niestety...

0
  • #10 03 Mar 2015 19:21
    gibu
    Poziom 9  

Ale był ze mnie bałwan :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo