Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II - nie czyta karty

28 Lis 2013 11:51 17229 3
  • Poziom 8  
    Witam,
    obecnie mam problem z czytnikiem kart w mojej lagunie. Z resztą pojawiał on się od dłuższego czasu lecz teraz do dopiero mnie denerwuje. A mianowicie kiedy wkładając kartę do czytnika uruchamia się jedynie radio i nic poza tym. Kierownica dalej jest zablokowana i zaczyna tylko szybciej migać kontrolka na zegarach. Nic się nie odpala. Do wczoraj odpalała też tylko przy dłuższym przytrzymaniu przycisku start. Poczytałem trochę na forum i znalazłem informację że prawdopodobnie urwany jest języczek w czytniku.
    Więc rozebrałem go, faktycznie języczka w ogóle nie było, dzisiaj go zrobiłem z kawałka giętkiego plastiku i przykleiłem na klejem do plastiku.
    Nadal jest problem jednak w zauważeniem karty i uruchomieniem zapłonu, chodź nie zawsze, powiedzmy że dzisiaj 1 raz na 10 włożeń karty uda mi się odpalić samochód, ale już po naprawie języczka od jednego dotknięcia.

Mam pytanie co jeszcze może być uszkodzone w karcie bądź czytniku. Chcę zanieść do elektryka ale jak ostatnio byłem u niego to mówił że nigdy nie naprawiał takiego czegoś. Więc proszę o pomoc co miałby sprawdzić.

Dodam jeszcze że mam tylko jeną kartę.
    Zamówiłem wczoraj również nowy czytnik. Czy sama wymiana coś pomoże?

Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 21  
    Rozetnij kartę i popraw luty ..........
  • Poziom 8  
    Witam, dziekuję za podpowiedzi a zawłasza za filmik. Dzisiaj przyjdzie mi nowy czytnik a w poniedziałek nowa obudowa. Wczoraj poprawiliśmy luty. Działa owiele lepiej, tylko że tak powiem trzeba delikatnie karte przycisnąć do góry przy wkładaniu i odpala. Elektryk kupił jakiś nmowy sprze i kartę sprawdził, podobno jest ze stykami w porządku. Powiedział że trzeba tylko wymienić obudowę bo juz wiele razy była naprawiana. Sprzętem który ma odczytał mi z karty nawet przebieg samochodu. Także myslę że teraz sobie poradzimy. Jak zmienie obudowę i wymienie czytnik to dam znać czy wszystko działa prawidłowo.
    Karty nie ma już jak kleić nawet.
    Posprawdzamy wszyskie styki i zobaczymy. Jak nie bedziemy szukali dalej.

Ale wydaje mi się że elektryk ma rację.

Pozdrawiam