Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

4World Cooling Pad - Wiatrak+Dioda na USB

slawekk91 28 Lis 2013 12:10 1020 0
    slawekk91
    Poziom 1  
    Witam, po zakupie nowego laptopa postanowiłem zadbac o niego od samego poczatku, a wiec znalazlem sobie podkladke chlodząca. Wyglad i cena byla mi raczej obojetna, wzialem pierwsze co znalazlem w okolicy. Wczoraj po powrocie z pracy wyciagnalem podkladke z plecaka i zauwazylem ze nie dziala... Problemem okazal sie byc potencjometr ktory po ustawieniu na pewnym poziomie dzialal elegancko, lecz po doslownie dmuchnieciu w niego, wszystko trafial szlak. Dodatkowo zauwazylem oberwany kabelek usb (męski<->męski). Rozkrecilem podkladke i postanowilem zrezygnowac z potencjometru gdyz regulacji obrotow i tak nie uzywalem - zawsze wlaczalem na maxa dla swietego spokoju.

A teraz moja prosba do wszystkich bardziej zaawansowanych z taka drobna elektronika. Czy moglby mi ktos rozrysowac schemat podlaczenia kabli? Komplikuje sprawe fakt, ze w wiatrak wbudowana jest dodatkowo dioda podswietlajaca... Zalaczam zdjecia zeby nieco wam przyblizyc temat.

Wiem, ze to pewnie banalnie prosta sprawa, ale jak mowa "Kto pyta, błądzi" :P

P.S. probowałem zrobic sobie taki kabelek jaki potrzebuje ze znalezionych 2 innych i kable wewnatrz polaczylem w kolejnosci

żółty - biały
    niebieski - zielony
    brazowy - czarny
    czerwony - czerwony

Wiem, ze rozni producenci daja rozne kolory oznaczajace kable, ale nie mam dostepu do miernika elek. i musze to jakos zrobic metoda prob i bledow lub na czuja :P

4World Cooling Pad - Wiatrak+Dioda na USB 4World Cooling Pad - Wiatrak+Dioda na USB 4World Cooling Pad - Wiatrak+Dioda na USB 4World Cooling Pad - Wiatrak+Dioda na USB 4World Cooling Pad - Wiatrak+Dioda na USB 4World Cooling Pad - Wiatrak+Dioda na USB