Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson Stylus Photo px730wd intensywnie plami

janqs 28 Nov 2013 13:18 2145 5
phoenixcontact
 • #1
  janqs
  Level 10  
  Witam wszystkich skorych do pomocy:)

  Problem następujący. Drukarka na oryginalnych kardridżach drukowała fantastycznie. Po zmianie na CISSA z inksystem zaczęła intensywnie plamić kolorem niebieskim. Od razu wyjaśnię, że CISS podłączony regulaminowo.W epsonie powiedzieli, że głowica do wymiany. Jako, że koszt spory zacząłem się zastanawiać nad innymi rozwiązaniami i co de facto jest przyczyną. Drukarka używana w miarę regularnie więc nie spodziewałbym się zaschnięcia głowicy, tym bardziej , że intensywnie plami. Czy ktoś ma/miał ten sam problem?
 • phoenixcontact
 • #2
  janqs
  Level 10  
  Podbijam, być może ktoś się spotkał z sytuacją.
 • phoenixcontact
 • #3
  sorier
  Level 28  
  Poziom tuszu w zbiorniku w części z odpowietrznikiem masz do wysokości przegrody? Zbiorniki stoją na tej samej wysokości co drukarka? Kartridż jest szczelny (korek, wejście wężyka, otwór w który wchodzi iglica głowicy)?
 • #4
  janqs
  Level 10  
  Na pierwsze dwa pytania odpowie, że wszystko jest prawidłowo. Trzecie pytanie wydaje się sensowne. Jestem skłonny stwierdzić, że coś musi być nieszczelne skoro od początku wymiany kardridża na ciss obficie pluje. Jak sprawdzić nieszczelności?
 • #5
  sorier
  Level 28  
  Wzrokowo :)

  Jeżeli odpowietrzyłeś układ zgodnie z instrukcją to kartridż powinien być pełny, a wężyki bez pęcherzyków powietrza. Jak to teraz wygląda?
  Wyjmij kartridże i sprawdź czy w karetce nie ma tuszu.
 • #6
  janqs
  Level 10  
  Właśnie w instrukcji nic nie było o odpowietrzaniu układu. W taśmie doprowadzającej tusz były pęcherzyki z powietrzem. Po kilku drukach te pęcherzyki się przecisnęły do końca i obecnie ich nie ma. Niestety do przyszłego tygodnia nie będę miał dostępu do drukarki i fizycznie już tego nie sprawdzę. Przypomnę temat jak zaglądnę wgłąb drukarki.