Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D-link 2740b i neostrada - automatyczne połączenie po podłączeniu do zasilania

28 Lis 2013 13:48 5061 19
  • Poziom 7  
    Witam

Po każdorazowym odłączeniu routera od zasilania i ponownym jego połączeniu muszę za każdym razem wchodzić na stronę konfiguracyjną routera 192.168.1.1 i kliknąć setup-->apply żeby internet chodził.
    Czy da się coś zrobić, żeby po ponownym podłączeniu do prądu routera internet działał automatycznie?

Router: D-link 2740b
    Internet: Neostrada

Kabel od gniazdka telefonicznego podłączam bezpośrednio do routera. Internet działa przez wifi.

Pozdrawiam
  • Switche POE
  • Specjalista Sieci, Internet
    Pokaż ustawienia tam gdzie wpisujesz login/hasło.

Musisz ustawić 'ciągłe połączenie' a nie 'on demand'
    Spróbuj inne connection type "...LLC"

Ile lat ma router ?
    Sprawdź zasilacz:
    - albo weż inny zasilacz o takim samym napięciu i równej lub większej wydajności prądowej
    - albo pomierz napięcie zasilania przy podłączonym routerze i porównaj ze znamionowym jakie winno być.
  • Switche POE
  • Poziom 7  
    Zasilacz wydaje się być ok. Router mam ok 3 lata. Przez kilka lat stoi w miejscu. Więcej czasu przez te lata był odłączony niż podłączony. Firmware nigdy nie był uaktualniany(aktualna wersja: Firmware Version: EU_5.14), przynajmniej ręcznie.

Zrobiłem tak jak mi napisałeś. Miałem do wyboru 4 opcje:

Wybierając każdą z opcji router nie połączył się automatycznie po ponownym podłączeniu do prądu(czekałem 5 minut), musiałem ponownie klikać setup->apply. Dodatkowo w pierwszych 2-óch opcjach miałem dodatkową ikonkę do kliknięcia connect(w momencie połączenia disconnect). W dwóch ostatnich było tylko apply i cancel. D-link 2740b i neostrada - automatyczne połączenie po podłączeniu do zasilania

Z innym zasilaczem to samo, a jeśli chodzi o pomiar nie mam takiej możliwości. Proszę o kolejne pomysły co mógłym zrobić, aby router łączył się sam, co należy ustawić, bądź zmienić. Dodam, że mając przez jakiś czas internet od UPC i tp-link, router łączył zawsze się sam - nie musiałem nawet nic ustawiać w menu routera - wystarczyło podpiąć.

EDIT:
    Sprawdzając dzisiaj rano po ustawieniu na PPPoe LLC/Snap-Bridging na stronie routera jest info, że jest połączenie "Internet online", ale strony się nie otwierają nadal...
    Arthurro napisał:
    Sprawdzając dzisiaj rano po ustawieniu na PPPoe LLC/Snap-Bridging na stronie routera jest info, że jest połączenie "Internet online", ale strony się nie otwierają nadal...

Wtedy na komputerze uruchom cmd.exe, wpisz

ping 8.8.8.8
    ping onet.pl
    tracert -d 8.8.8.8

pokaż wydruki.
  • Poziom 7  

Musiałem wiele razy rozłączać, podłączać zmieniać connection type żeby uzyskać taką sytuację, w końcu się udało. Udało mi się tym razem taką sytuację uzyskać przy połączeniu PPPoe VC-Mux. Przy okazji dodam, że nie mogę zmieniać z PPPoe VC-Mux na PPPoe LLC i na odwrót i podobnie jest przy PPPoa LC na PPPoa VC i na odwrót. Mogę tylko zmieniać z PPPoe na któryś z PPPoa(i na odwrót).

Na początku oprócz "Internet Online" na stronie routera był wykrzyknik w pasku na dole przy połączeniu, po ok 5-7 minutach wykrzyknik zniknął. Próbowłem wchodzić dosłownie na wszystkie strony i jedyna jaka mi weszła to satkurier.pl(były najświeższe informację, nie byłem na tej stronie więc nic z pamięci się nie powinno wczytać) i gmail.com(ale tylko do momentu logowania, przy zalogowaniu mnie wywaliło).

Może trzeba zmienić ustawienia w"manual adsl setup connection" z pppoe/pppoa na dynamic ip/static ip/bridge?(strzelam, bo nie mam pojecia).
    Ping działa czyli net jest ale DNS pada.

Na komputerze, we właściwościach karty sieciowej, TCP4, ustaw DNSy ręcznie, 8.8.8.8 8.8.4.4
  • Poziom 7  
    Niestety nadal brak połączenia. Dodam jeszcze, że nie zawsze po ustawieniu na PPPoe VC-Max jest "internet online" i równocześnie strony się nie otwierają. Pojawia się to losowo(?) często jest też - internet offline - i zawsze po zmianie z PPPoa VC-Max->apply->zmiana na PPPoe VC-Max->odłączenie i podłączenie - wtedy czasem załapie...

A czy - pytając tak ogólnie - neostrada + router adsl = automatyczne połączenie po ponownym podłączeniu do prądu? Załączony wcześniej obrazek z pingami zrobiłem bezpośrednio po wyżej omówionej czynności - rozłączeniu i podłączeniu routera po wcześniejszym ustawieniu PPPoe VC-Max nic nie konfigurowałem w routerze, tylko sprawdziłem pingi.
    Arthurro napisał:
    A czy - pytając tak ogólnie - neostrada + router adsl = automatyczne połączenie po ponownym podłączeniu do prądu?

tak, czekasz asz zapali się najpierw dioda ADSL, a potem dioda internet (sesja ppp), wtedy dopiero jest net.
  • Poziom 7  
    Wszystko się zgadza, tylko dioda od internetu najpierw 2 razy mignie na zielono, a potem świeci się na czerwono(dioda od wifi miga, a od dsl normalnie swieci sie na zielono). Po wykonaniu diagnostyki w routerze pojawia się to(w momencie gdy dioda od Internetu świeci na czerwono)
  • Użytkownik usunął konto  
    W takim razie spróbujmy zresetować router do ustawień fabrycznych i ponowną konfigurację.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Szmulki2010 napisał:
    Reset routera do ustawień fabrycznych nie zmieni wersji sprzętowego oprogramowania.

Nie zmieni ale może pomoże z tym problemem, coś mogło się pokićkać w ustawieniach i być może reset to naprawi.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Jestem w województwie mazowieckim jeśli chodzi o ogólną lokalizację.

Jeśli chodzi o router. Od początku trzeba było klikać apply żeby nawiązać połączenie z Internetem i kiedyś po prostu się do tego przyzwyczaiłem. Teraz jednak, żeby korzystać z wifi w telefonie/telewizorze itd trzeba specjalnie włączyć komputer(w tel czy tv ciężko to zrobić i trwa to dłużej, poza tym - tak nie powinno być i powinno łączyć się samodzielnie).
    Podczas tych lat korzystania z routera był kilka razy przywracany do ustawień fabrycznych i zawsze było tak samo. Podczas ponownej konfiguracji router zawsze wybierał "PPPoa VC-Max" po wybraniu TPSA jako operatora(orange freedom czy neostrada działa na łączach TPSA więc zawsze wybierałem to). Dodam jeszcze, że do routera nie podłączam kabla od modemu, a do tego modemu kabel od telefonu), tylko bezpośrednio podpinam kabel telefoniczny do routera, ale to chyba nie powinno mieć na to wpływu.

W najbliższych godzinach zrobię tak jak radzicie, poszukam najnowszego oprogramowania, postaram się go wgrać, a potem przywrócić ustawienia fabryczne i wprowadzić wszystko na nowo.

Szmulki2010 napisał:

Czerwona dioda internetu wyraznie wskazuje na brak autoryzacji modemu na serwerze dostawcy.
    Najczęściej dzieje się tak kiedy użytkownik wpisuje nieaktualne hasło dostępu, błędny login itp.

Czerwona dioda jest tylko kiedy wpisałem na sztywno dns 8.8.8.8 i 8.8.8.4 jako alternatywny w panelu sterowania->ustawienia karty sieciowej->wifi->TCP IPv4.

EDIT:
    Jeśli podpinam kablem do gniazdka ethernet w laptopie to internet chodzi normalnie, potem po wyjęciu na wifi też. Ale jeśli samo WIFI to po podłączeniu internetu brak i czerwona dioda. Będę probował z firmware którego nie moge znalesc i restartem. http://www.dlink.com.au/tech/download/download.aspx?product=DSL-2740B Najgorsze że jak wpisze D-Link 2740B to wyskakuje mi kilka routerów, a na stronie jest całkiem inny niż mój.
    To w razie czego mój:
  • Poziom 7  
    DZIAŁA.
    7 na 10 prób po rozłączeniu i podłączeniu skończyło się powodzeniem.
    - 2 razy nie udało się gdy odrazu po włączeniu neta odpaliłem firefoxa, wtedy zielona dioda od internetu przestała świecić i dioda dsl znowu zaczęła migać i dopiero po chwili internet zaczął chodzić(tak jakby sam się wyłączył i włączył)
    - raz na firefoxie internet chodził i po chwili się rozłączył.
    W każdym razie wiele razy się udało i mam nadzieje ze tak już zostanie. Nie wiem czy to ma znaczenie jakie urządzenie podepne odrazu po podłączeniu(np telefon chodzil odrazu, internet explorer tez, a z firefoxem bywało różnie). Może wpływ na to miało też to, że co kilka minut rozłączam router.

Teraz napiszę co zrobiłem:
    -Zostawiłem zmienione PPPoe VC-Max(wcześniej było PPPoa VC-Max)
    -Wgrałem nowy firmware EU 5.17(wcześniej EU 5.14)
    -DNS ustawiłem na automatyczne(czyli tak jak było wcześniej)

I działa i mam nadzieje, że tak już zostanie. Teraz kilka razy ponownie podłączyłem i wszystko znów jest ok.

Dzięki bogiebog i @Szmulki2010 za pomoc!