Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EW1066F - Rozpoczyna cykl od spustu wody i zatrzymuje program

28 Nov 2013 15:09 2622 3
  • Level 12  
    Przypadek jak w temacie - po resecie programu niezależnie co wybierzemy pralka wykona następujący cykl:
    - blokowanie drzwi
    - zapali kontrolkę cyklu (np pranie zasadnicze, wstępne lub płukanie - w zależności od wyboru programu)
    - po chwili włączy pompę spustową i zapali się kontrolka przy wirowaniu
    - po kolejnych ok 60sek praca się kończy miga kontrolka START

Pralka nie posiada kontroli zalania (no chyba, że gdzieś schowany pod pompą, bo nie bardzo mam dojście do sprzętu) - czyli pływaka w misie
    Co już sprawdzone:
    - drożność i sprawność hydrostatów
    - hydrostat "przekaźnikowy" - poddany regeneracji - jego stan oceniam na bardzo dobry
    - przelutowny moduł i wymienione kondensatory elektrolityczne - kontrola wszystkich podejrzanych R i dławików.

Podejrzewam uszkodzenie hydrostatu analogowego - bedę wdzięczny za ewentualne info na temat możliwości sprawdzenia go na stole. Na razie wiem, że zasilanie dostaje +5V.

Nie odczytałem jeszcze kodu błędu i nie sprawdziłem grzałki na przebicie. Muszę pofatygować się do klienta.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Moderator of Home appliances
    jaroslaw_repec wrote:
    Nie odczytałem jeszcze kodu błędu i nie sprawdziłem grzałki na przebicie.
    Od tego musisz zacząć , niestety .
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 12  
    No narobiłem zamieszania - ale sam temat może komuś się przysłuży :)

Pierwsze sprawdzenie grzałki nie wykazało przebicia - dlatego założyłem temat. Dopiero jak potraktowałem ją z 500V megomierzem to się objawiło przebicie. Ale mimo wszystko mam coś na własne usprawiedliwienie: -pralka jest zabudowana bez możliwości wyjęcia - :D po prostu ktoś wstawił pralkę następnie wykonał trwałą zabudowę. jeśli ktoś jeszcze nie wykonywał wymiany grzałki bez rozkręcenia obudowy - dostęp tylko od góry - to polecam to ekstremalne wyzwanie :D :lol: Po dwóch godzinach boju powiem jedno: da się to zrobić

Co do kodu błędu to odczytałem 85 - ale sądzę, ze jest to wynik moich eksperymentów z presostatami, a nie faktyczna ostatnia usterka.

Temat zamykam - dziękuje za zainteresowanie. Do kolejnego ciekawego przypadku :D