Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który TV wybrać? Do 2500 PLN / 4 opcje.

robert_b8 28 Lis 2013 16:28 1872 10
  • #1 28 Lis 2013 16:28
    robert_b8
    Poziom 7  

Witam wszystkich forumowiczów,
    Przymierzam się do zakupu telewizora z matrycą około 40". Grzebiąc w internecie znalazłem 3 telewizory, które spełniają moje wymagania ale niestety nie potrafię nawet drogą eliminacji wybrać tego jedynego,
    ponieważ są mi obce te wszystkie skomplikowane specyfikacje. A więc budżet jakim dysponuję to do 2,5 tyś. PLN. A telewizory które wpadły mi w oko to:

Sony KDL-42W655A
    LG 42LA620S lub LG 42LA660S
    Samsung UE40F6400

A może plazma?
    PANASONIC TX P42ST60E

Co powinienem wybrać? A może w tej cenie jest coś lepszego na rynku?

PS. Pytania do TV:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,5 - 2,5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? max 3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Dwie kanapy jedna na wprost druga bokiem.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Jeszcze nie wiem, ale możliwe że zawiśnie :)
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno od wschodu więc nie ma z tym problemu
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic 32 cale.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? SMART TV, Cienką ramkę, 1080p
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja N
    10 .Jakie urządzenia? Pendrive / Laptop / W przyszlości może Play Station
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Stawiam na jakość.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wszystkie
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Od czasu do czasu
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Jeszcze nie wiem.
    16. Preferencje co do marki? Sony, Samsung, LG, Panasonic
    17. Preferencje co do wielkości? 40-42"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Grube ramy
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2,5K
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Zauważyłem, że często ludzie używają 3d tylko w pierwszych tygodniach po zakupie nowych telewizorów więc wolę postawić na jakość
    w tej samej cenie niż dopłacać za 3d i tracić na jakości... (O ile się nie mylę)
    :?:

• #2 29 Lis 2013 08:24
    jacekko0
    Poziom 31  

Najlepszym wyborem będzie Samsung UE40F6400.

• #3 29 Lis 2013 09:47
    Traper44
    Poziom 10  

Na plus w Samsung F6400 jest 100Hz matryca, ale ma przeciętne barwy fabryczne i takie sobie głośniki .... oraz nie każdemu podpasuje wygląd tego tv.

Na plus w Sony w655 jest 5-letnia gwarancja za 1 grosz w zakupie w Sony Store, ale ten ma 50Hz matrycę. Ma ciekawsze barwy i głośniki od F6400. Na minus jedno wyjście USB i brak 3D.
    Ja wybrałem w655 ze względu na 5 lat gwarancji, 3D nas nie interesowało, a 50Hz jest zauważalne jedynie w dynamicznych scenach, cała moja rodzina akceptuje jakość z 50Hz matrycy Sony.

• #4 29 Lis 2013 12:06
    Mylagos
    Poziom 19  

W kwestii 3D masz rację, jest to po prostu coś co podoba się na początku a potem nudzi.
    42 cale będzie dobrym wyborem - mniejszego już bym nie brał ze względu na odległość.
    Jeśli zaś chodzi o konkretny model to moim zdaniem najlepszą jakość obrazu zapewni W655.

• #5 29 Lis 2013 14:11
    robert_b8
    Poziom 7  

Ok. dzięki za pomoc:) a co powiecie o tym: Philips 42PFL5008 ? Ambilight itd. Jak to jest z jakością w zestawieniu z powyższymi?

• #6 29 Lis 2013 18:53
    eM!
    Poziom 13  

robert_b8 napisał:

Zauważyłem, że często ludzie używają 3d tylko w pierwszych tygodniach po zakupie nowych telewizorów więc wolę postawić na jakość
    w tej samej cenie niż dopłacać za 3d i tracić na jakości... (O ile się nie mylę)
    :?:

Zdecydowanie masz rację, choć przyznam, że od czasu do czasu mam ochotę na obejrzenie jakiegoś konkretnego filmu właśnie w 3D w domu.
    Piszesz o jakości (jeśli dobrze domyślam się, masz na myśli jakość obrazu) to bezkonkurencyjnie wypadnie W655A, który wraz z N-ką da na prawdę dobrej jakości obraz w tej kwocie.
    Matryca jest bardo ważna, tak samo jak elektronika, która znajduje się za nią. Przede wszystkim zwracaj uwagę przy wybieraniu TV na jego procesor grafiki - w Sony masz X-Reality PRO oraz kilka bajerów dla polepszenia tego co wygeneruje algorytm procesora, choćby Motionflow XR 200 Hz.

I nie szukaj nawet mniejszego jak 42", bo po prostu się zamęczysz - nawet z N-ką.

• #7 29 Lis 2013 23:11
    robert_b8
    Poziom 7  

[quote="eM!"]

robert_b8 napisał:

I nie szukaj nawet mniejszego jak 42", bo po prostu się zamęczysz - nawet z N-ką.

W jakim sensie się zamęczę? :) Telewizor mógłby być nawet większy ale chyba w tej cenie większego nie znajdę? Chyba, że kosztem jakości obrazu... A tego nie chcę. A jak wypada ten Philips którego podałem wyżej? Dorówna Sony jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu? Głownie zastanawia mnie to jak duża będzie ta różnica przy wzięciu telewizora z 3D z tej półki cenowej. Muszę chyba wybrać się do sklepu i zobaczyć jak to wygląda na własne oczy.

• #8 29 Lis 2013 23:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Do Twoich potrzeb wielkość 42" będzie ok. Tym bardziej że w klasie cenowej dostaniesz dobre modele. Odpuściłbym Sony bo ma matrycę 50Hz.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/szczegoly-techni...ry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
    Ale dołączyłbym do Twojego bardzo dobrego pomysłu 42ST60 , drugi model Panasonica 42Et60 właśnie z matrycą 100 Hz.
    Jeśli by brać na wsparcia to Philips 42PFL 5008 z ambilightem ma największe.
    Ma bardzo dobre podświetlenie, dobrą czerń i skalowanie.
    Philips ma najlepszy dźwięk z wymienionych bo ma ambiVoox.
    Posiada 3D i okulary gratis.
    Ma też dobre aplikacje od TVN Player począwszy.
    Możesz też korzystać z MiraCast, multiroom, Skype ready.

• #9 30 Lis 2013 00:20
    robert_b8
    Poziom 7  

Hmm więc wygląda na to, że Philips 42PFL5008 jest faworytem?

• #10 30 Lis 2013 00:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #11 30 Lis 2013 00:48
    robert_b8
    Poziom 7  

W takim razie stawiam na Philips 42PFL5008. To chyba najlepsze rozwiązanie w tej cenie. Porównam go jeszcze na żywo z tym Sony W655A, ale mam przeczucie, że wygra Philips. Ok, wielkie dzięki za pomoc wszystkim :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME