Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor nie znajduje dysku Adata HE720 1TB

Lukaszlub 28 Lis 2013 16:47 1056 2
  • #1 28 Lis 2013 16:47
    Lukaszlub
    Poziom 2  

Witam, temat poruszany już wiele razy, jednak nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Chodzi o podłączenie dysku zewnętrznego Adata HE720 1TB do telewizora, bądź odtwarzacza blue ray Samsung. Obydwa urządzenia go nie "widzą". Początkowo myślałem że to kwestia zasilania, więc kupiłem kabel USB typu Y i podłączyłem do dwóch portów jednoczesnie (telewizor, blue ray posiada jeden więc jedną wtyczke do portu, drugą do ładowarki). Nie pomogło. Mając okazje pożyczełem od znajomego inną wersje tego dysku, mianowicie 500GB, myśląc ze to kwestia pojemności. Jak się okazało, telewizor też nie znajduje tego dysku, natomiast blue ray tak. Wiec podzieliłem mój 1TB dysk na trzy partycje z nadzieją że to pomoże. Niestety jak nie działał tak nie działa do teraz. Dodam tylko ze laptop obydwa urządzenia znajduje bez problemu. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

0 2
  • #2 28 Lis 2013 17:14
    Piotrix48
    Poziom 15  

Może należy zmienić system plików na dysku? (NTFS/FAT32 itp.)

0
  • #3 29 Lis 2013 11:25
    Lukaszlub
    Poziom 2  

O tym nie pisałem, ale zrobiłem to w pierwszej kolejności. Próbowałem wszystkie opcje, NFTS sprawdza się w przypadku pendriva to i w tym przypadku powinno działać.

0