Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MXL 990 szum po podłączeniu pod wzmacniacz i głośniki

28 Lis 2013 17:00 3879 5
  • Poziom 6  
    Witam, mam następujący problem: po podłączeniu mojego mikrofonu pod wzmacniacz i głośniki, z głośników dobiega dziwny szum, coś jakby "wiał wiatr".
    Sprzęt, jaki posiadam, to:
    -mikrofon pojemnościowy MXL 990
    -mikser Behringer xenyx 802, ze wzmocnieniem phantom +48V
    -głośniki Genius Sp-Hf1800a

Mikrofon podłączyłam kablem xlr do wzmacniacza, oraz głośniki poprzez przejściówkę do miksera (ponieważ mikser ma wejście tylko na dużego jacka)

Nie wiem, czy to wina kabla, czy powinnam po prostu dokupić jakiś wzmacniacz do tego. Chociaż mikser ma wzmocnienie phantom. Zamierzam jeszcze wszystko podpiąć pod komuputer, na razie jednak nie mam odpowieniego kabla. Zamierzam nagrywać swój głos + instrumenty. Proszę o pomoc, z góry dziękuję
  • Poziom 35  
    Comevrouback napisał:

-mikser Behringer xenyx 802, ze wzmocnieniem phantom +48V

Phantom +48V to jest zasilanie, a nie wzmocnienie.

Dodano po 48 [sekundy]:

Comevrouback napisał:

Mikrofon podłączyłam kablem xlr do wzmacniacza

- zapewne chodziło o mikser, a nie wzmacniacz

Dodano po 4 [minuty]:

Comevrouback napisał:
    głośniki poprzez przejściówkę do miksera (ponieważ mikser ma wejście tylko na dużego jacka)

Przede wszystkim to są wyjścia, a nie wejścia. Mikser należy podłączyć do głośników za pomocą przewodu 1/8" jack stereo - 2 x 1/4" jack mono.

Dodano po 2 [minuty]:

Comevrouback napisał:
    Zamierzam jeszcze wszystko podpiąć pod komuputer, na razie jednak nie mam odpowieniego kabla. Zamierzam nagrywać swój głos + instrumenty. Proszę o pomoc, z góry dziękuję

Najlepszym rozwiązaniem (jeżeli budżet pozwoli) będzie kupno zewnętrznej karty dźwiękowej (tzw. interfejs audio) na USB lub Fire Wire, ponieważ zintegrowana nie zapewni dobrej jakości dźwięku, do tego musi posiadać wejście liniowe.

Na początek polecam przestudiować poniższy temat:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2576401&highlight=
  • Poziom 19  
    Po pierwsze tak jak napisał kolega alojzy7719:
    - Phantom to zasilanie nie wzmocnienie (wymagane m.in. w przypadku mikrofonów pojemnościowych)

Zdradź nam gdzie podłączyłaś te głośniki (do którego gniazda)?
    Co to za przejściówka której użyłaś?
    Napisz też jak masz poustawiane potencjometry (zarówno na mikserze jak i w głośnikach).

Szum to pewnie szum własny miksera ale zaraz to ustalimy.

alojzy7719 napisał:
    Autorem (autorką) postu jest płeć piękna :)

Przepraszam koleżankę :).
    Forma poprawiona :).
  • Poziom 35  
    hipekk napisał:
    gdzie podłączyłeś te głośniki (do którego gniazda)?
    Co to za przejściówka której użyłeś?

Autorem (autorką) postu jest płeć piękna :)

Napisz też jaki to komputer, stacjonarny czy laptop. Jeżeli ten drugi, to na 99% będzie posiadał tylko wejście mikrofonowe, wtedy zakup zewnętrznej karty dźwiękowej (przynajmniej Behringer UCA 202) będzie koniecznością.
  • Poziom 6  
    Przepraszam za błędy, dopiero zaczynam się "bawić" w te rzeczy i jeszcze się nie orientuję :)
    Oczywiście chodziło mi o mikser i o wejście :) Także mój laptop to Sony Vaio VPCEB3M1E ze zintegrowaną kartą dźwiękową, procesorem i3. Mały jack od głośników podłączyłam do wyjścia "phones" w mikserze poprzez przejściówkę. No i jak już napisałam, mikrofon kablem xlr do miksera.
    Teraz znalazłam jeszcze kabel, który ma małego jacka na dwóch końcach i mam podłączonego laptopa do miksera poprzez ten kabel i przejściówkę do wejścia mikrofonowego w laptopie, a głośniki do wejścia słuchawkowego w laptopie. Kiedy mówię coś do mikrofonu, to sprzęt "nie daje rady", słychać trzeszczenie przy mocniejszych dźwiękach.
    Ostatecznie zastanawiam się, czy kupić samą zewnętrzną kartę to wystarczy, czy potrzebny mi wzmacniacz jeszcze lub po prostu kupić nowy komputer z procesorem i7 i porządną kartą dźwiękową. Dziękuję bardzo, że mi pomagacie :)

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli są błedy typu wejście/wyjście, przepraszam :D

Dodano po 4 [minuty]:

Przejściówka-duży jack

Dodano po 6 [minuty]:

MXL 990 szum po podłączeniu pod wzmacniacz i głośniki
  • Moderator Akustyka
    Czy wejście mikrofonowe ma przełączenie na wejście liniowe. Niekiedy w laptopach po włożeniu jacka do gniazda pojawia się komunikat z pytaniem co podłączyłeś.
    Jeżeli nie to po pierwsze sygnał z miksera jest za duży i przerejestrowuje wejście mikrofonowe laptopa. Po drugie brak separacji zasilania mikrofonów może powodować nieprawidłową pracę wyjścia miksera. W skrajnym przypadku może doprowadzić do jego uszkodzenia. Dodatkowo przy wejściu sygnałem w gniazdo mikrofonowe najczęściej dość mocno do sygnału wprowadzane są zakłócenia od strony zasilacza.

Komputer zostaw. Zainwestuj w kartę dźwiękową. do rejestracji dźwięku, z preampami mikrofonowymi. Może być prosty "cycek" jak shure x2u czy JTS MA XU lub coś bardziej rozbudowanego w zależności od potrzeb.