Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS3 - nie czyta płyt DVD, gry i muzyka działają

norbertoxx 28 Lis 2013 20:45 1503 7
  • #1 28 Lis 2013 20:45
    norbertoxx
    Poziom 6  

witam..
    mam mały problem z ps3 mianowicie gry śmigają lux muzyka również ale jak próbuję włączyć fil na dvd konsola próbuje wgrać filM po chwili wciąga tak jak by płytę głębiej i......no i nic. może ktoś miał taki sam problem? proszę o pomoc.
    pozdr

0 7
  • #2 29 Lis 2013 18:47
    pawel899
    Poziom 21  

Jeżeli nie masz już gwarancji, przeczyść soczewkę lasera. Możesz też próbować przywrócić ustawienia fabryczne. Mogą się usunąć dane gier i savey.

0
  • #3 01 Gru 2013 14:39
    norbertoxx
    Poziom 6  

Dziękuję za rade ustawienia już przywracałem i nic.....format nic teraz przeczyszczę jeszcze napęd tak jak radzisz......i zobaczymy chociaż jestem sceptycznie nastawiony

0
  • #4 01 Gru 2013 18:45
    pawel899
    Poziom 21  

Spróbuj przestawić w opcjach konsoli rozdzielczość na niższą. Sprawdzałeś inne filmy? Może być w formacie który nie jest obsługiwany przez konsolę.

0
  • #5 01 Gru 2013 19:59
    norbertoxx
    Poziom 6  

wcześnie te same (bajki) bo córcia lubi na konsoli oglądać hulały bez problemu rozdzielczość przestawiałem już nie raz nic to nie daje:( wydaje się że to może coś laserem hmmm ciekawi mnie to że po wożeniu płyty po chwili wciąga ją jak ciut dalej......

0
  • #6 02 Gru 2013 17:17
    norbertoxx
    Poziom 6  

płyta czyszcząca nic nie dała macie jakieś rady czy udać się do jakiegoś serwisu?

0
  • #8 11 Cze 2014 21:38
    JohnyB1986
    Poziom 19  

norbertoxx napisał:
    wcześnie te same (bajki) bo córcia lubi na konsoli oglądać hulały bez problemu rozdzielczość przestawiałem już nie raz nic to nie daje:( wydaje się że to może coś laserem hmmm ciekawi mnie to że po wożeniu płyty po chwili wciąga ją jak ciut dalej......

To typowy objaw problemu z odczytem. Konsola "przeładowuje" płytę i próbuje od nowa. Dziwne że padł odczyt DVD, zazwyczaj dzieje się to z BR. Spróbuj ocenić czy te płyty DVD nie są zbyt zniszczone, bo ten post wskazuje że tak może być. Spróbuj z idealną płytą. Te płyty czyszczące nadają się jako ozdoba. Problem zabrudzenia czytnika dotyczy najczęściej optyki wewnętrznej,a tym wynalazkiem można pogłaskać wierzch soczewki.

0