Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNIT OMS płyta główna - Naprawa płyt sterujących.

zakstom 28 Lis 2013 20:58 3780 6
 • #1 28 Lis 2013 20:58
  zakstom
  Poziom 2  

  Witam. Interesuję się unitami włoskiej firmy OMS. Potrafię rozwiązać drobne problemy ale płyty drukowane stanowią z powodu braku fachowej wiedzy problem intrygujący lecz często nieosiągalny do rozwiązania. Nawiążę współpracę z osobą mogącą sprawdzić/naprawić stan płyt sterujących, ewentualnie wymianę podzespołów/konstrukcję płyty na wzór. (Posiadam schemat)

  Pozdrawiam.

  1 6
 • #2 29 Lis 2013 16:21
  fernandosucre
  Moderator Sprzęt Medyczny

  O jakich płytach mowa? Sterujacych czym? OMS jaki model?

  0
 • #3 01 Gru 2013 17:18
  zakstom
  Poziom 2  

  Witam. Chodzi o płyty sterujące pulpitem/końcówkami roboczymi model linea 90/esse.

  Pozdrawiam.

  0
 • #4 01 Gru 2013 17:38
  fernandosucre
  Moderator Sprzęt Medyczny

  A co się dzieje z tymi płytami? Skąd wiesz że to płyty siedzą? Za mało informacji zbyt wiele oczekujesz. Jak sobie wyobrażasz naprawę płyty skoro nie wiesz czy to płyta. Po pierwsze diagnostyka i wykluczenie innych rzeczy które mogą mieć wpływ na pracę unitu, uszkodzenie płyty to często skutek a nie przyczyna.

  0
 • #5 02 Gru 2013 20:32
  PiotrDSerwis
  Poziom 13  

  Problem z naprawami płyt w tych unitach polega na tym, że uszkodzenie takiej płyty najczęściej nie polega na odparowaniu jednego z elementów i jego ewentualnej podmianie. Tu trzeba zdiagnozować usterkę. Schematów nie ma, nie posiada ich (o ile się nie mylę) OMS w Warszawie.
  Chcąc naprawiać t płyty trzeba mieć stanowisko, żeby zasymulować pracę pod obciążeniem. Koszty takiego stanowiska dla jednego modelu to ok. 10 tys. Przy takiej częstotliwości awarii tej elektroniki to się po prostu nie opłaca.

  Uściślając, inne płyty są w Tempo, inne w Punto a jeszcze inne w esse i Patavium. Linea 90 to unity stare, płyty ma jeszcze przewlekane. O nowych Carvingach Virtuosusach i Universalach nawet nie wspominam, to już "cyfrowe" unity.

  Napisz więc wprost jaki masz problem a jak się okaże, że to płyta to wyślesz do Warszawy.

  0
 • #6 03 Gru 2013 21:41
  fernandosucre
  Moderator Sprzęt Medyczny

  Generalnie nie ma możliwości sprawdzenia płyty bez wspomnianego przez kolegę Piotra stanowiska serwisowego lub ewentualnie bez dostępu do unitu. Nie ma też standardowych usterek. Ja płyty diagnozuje nie w serwisie a w gabinecie u klienta, co z tego, że zabiorę płytę jak i tak muszę ją jakoś sprawdzić i znowu powrót do klienta- nie to, coś jeszcze i tak jazda w kółko macieju. Płytka jest częścią całości i nie można jej zmierzyć bez podłączonego zasilania i obciążenia. Więc j/w wspomniał kolega trudna sprawa i raczej mało opłacalna zwłaszcza w przypadku starych płyt.

  0
 • #7 19 Sty 2017 16:14
  Tadeusz Jeżak
  Poziom 1  

  Naprawami unitów zajmuję się od wielu lat. Zamiast stanowiska do sprawdzania płyt można płytę wstawić do unitu lub zrobić symulację mając odpowiednie wyposażenie. Konieczny jest schemat no i sporo czasu. Mam go teraz bo jestem na emeryturze i unity naprawiam nadal. Możemy spróbować, proszę o kontakt. Pozdrawiam

  2