Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizja kablowa cyfrowa - dekoder z możliwością nagrywania

Szpakv 28 Nov 2013 21:06 1746 2
 • #1
  Szpakv
  Level 1  
  Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

  Na początku chciałbym powiedzieć, że nie posiadam zbyt szerokiej wiedzy w zakresie sprzętu RTV, dlatego postanowiłem zarejestrować się na tym forum, gdyż wierzę, że uzyskam tu odpowiedź na nurtujące mnie pytania.

  Zmieniłem mieszkanie i obecnie chcę podpisać umowę z lokalnym dostawcą telewizji cyfrowej. Dostawca ten ma w swojej ofercie następujące dekodery: Opticum HD XC2, Ferguson Ariva 102 Multiroom, Ferguson Ariva 100.
  Jednak żaden z nich nie posiada funkcji nagrywania (podwójny tuner?).
  Moje pytanie brzmi: czy zamiast brać któryś z powyższych dekoderów mogę we własnym zakresie poszukać jakiegoś dekodera, który umożliwia nagrywanie innych programów podczas oglądania? Czy taki dekoder da się podłączyć zamiast tych oferowanych przez dostawcę usługi?

  Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Szpakv wrote:
  Moje pytanie brzmi: czy zamiast brać któryś z powyższych dekoderów mogę we własnym zakresie poszukać jakiegoś dekodera, który umożliwia nagrywanie innych programów podczas oglądania?

  Najpierw się upewnij, czy telewizja ta nie jest kodowana, czy nie ma do niej modułu CI/CI+, bo co z tego, ze kupisz swój dekoder, a moduł w co/gdzie włożysz, jeśli dekoder nie będzie miał wejścia na taki moduł.
  Reszta, to jak pisze kolega wyżej.