Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie hasła Wi-Fi nie zapisanego w systemie

28 Lis 2013 21:18 2037 14
  • Poziom 12  
    Witam , tak jak w temacie czy da się uzyskać hasło do Wi-fi które mam połączone ale nie zostało zapisane ( nie wcisnąłem opcji automatycznego połączenia ) w systemie. W Googlach jest pięknie opisane jak to znaleźć ale w przypadku hasła zapisanego ale ja go nie zapisałem . Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    A w routerze w konfiguracji Wi-Fi nie masz podanego hasła?
  • Poziom 12  
    Reset odpada bo nie mam dostępu do routera , są inne sposoby ?? Może hasło się gdzieś zapisuje w systemie czy coś ?
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Przez Wi-Fi i wpisanie jego adresu(brama domyślna w połączeniach) a potem zalogowanie się do panelu routera sprawdź w opcjach sieci bezprzewodowej, powinien być tam zapisany klucz dostępu.
  • Poziom 43  
    radmorowicz5412 napisał:
    Reset odpada bo nie mam dostępu do routera

To znaczy? Możesz bliżej? To Twój router?
  • Poziom 12  
    Router jest kumpla. Z tym wejściem do panelu routera sprawdzę jutro bo dziś nie mam już czasu. Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Pozdrawiam.
    radmorowicz5412 napisał:
    Router jest kumpla. Z tym wejściem do panelu routera sprawdzę jutro bo dziś nie mam już czasu. Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Pozdrawiam.

Skoro router kumpla a on Ci pozwolił korzystać z jego Wi-Fi(skoro masz połączenie to musiał Ci podać lub wpisać hasło) to poproś go o hasło jeśli sam nie znajdziesz w ustawieniach routera. Choć skoro router nie Twój to nie powinieneś wchodzić w panel konfiguracyjny mimo, że być może masz możliwość by do niego wejść bo masz połączenie z routerem.
  • Poziom 12  
    Jutro spróbuje to sprawdzić w ustawieniach. Raczej hasła to od niego nie dostane :D On je tylko wpisał i tyle.
  • Poziom 43  
    Więc niech on zresetuje router i wpisze nowe hasło. Proste.
  • Poziom 1  
    Robert B napisał:
    Więc niech on zresetuje router i wpisze nowe hasło. Proste.

Nie będzie mu się chciało na nowo routera konfigurować po zresetowaniu zapewne, więc tej czynności jego kolega tez nie wykona :). Nawet ja jak miałem uszkodzony router zapisałem sobie ustawienia w pliku cfg a potem wgrałem do drugiego identycznego sprawnego.
  • Poziom 12  
    Nie miałem wtedy internetu i chciałem pożyczyć na chwile od kumpla to mi wpisał hasło i poszedł a mi chodzi o to jak te hasło uzyskać :D
    radmorowicz5412 napisał:
    Nie miałem wtedy internetu i chciałem pożyczyć na chwile od kumpla to mi wpisał hasło i poszedł a mi chodzi o to jak te hasło uzyskać :D

A więc tak jak chciałeś to miałeś. Skoro nie pozwoli Ci korzystać z jego sieci Wi-Fi to podłączanie się do jego sieci jest niezgodne z prawem. Musisz go się zapytać czy możesz korzystać z jego łącza i tyle. Ja tutaj nic nie poradzę bo to nie twój router ani nie masz pozwolenia by się podłączać.
  • Poziom 12  
    Próbowałem kilka razy wejść do tego panelu routera lecz wywalało ciągle jakiś błąd ,ale po dłuższej rozmowie z kumplem wyciągnąłem od nie go w końcu te hasło :D Temat do zamknięcia.