Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner na Linux'ie - Jaki wybrać?

28 Lis 2013 21:44 4101 9
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie, chcę kupić tuner oparty na linux ale po co właściwie taki sprzęt posiada procesor, oprogramowanie itd. jakie daje to możliwości? Jaki wybrać pod telewizję na kartę? Proszę o konkretne modele, najlepiej kilka znanych i dobrych, cena nie ma znaczenia, dzięki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    nie wiem właśnie co ma za zadanie system operacyjny w takowym urządzeniu, proszę o oświecenie, jakie to daje możliwości, a co do tnk, posiadam nc+ i chcę w sypialni to samo, ale nie chcę multiroom bo nie chcę płacić extra kasy za to co już mam, dlatego wybór padł na tnk, dodam że nie jestem obecnie w PL dlatego szukam alternatywy, może jakieś inne pomysły, słyszałem o tunerach na androidzie czyli tv przez internet, może ktoś ma jakieś dane typu jakie kanały tam są, ile kosztuje itd
  • Poziom 25  
    Dżersej wybył za granicę i żal mu dołożyć 10zł za multiroom ale za tuner do TNK cena nie gra roli ,hm polecam 8k a co tam .

Moderowany przez telesat1:

Regulamin p. 3.1.11, 3.1.13.

• Poziom 12  
    Widzę, że na elektrodzie pojawiają się "barany" dlatego że jestem za granicą szukam alternatywy," czytać posty", nie chodzi o zaoszczędzenie kasy ale o alternatywę na oglądanie tv po polsku, o opinię na temat tunerów, itd!!!możliwości jakieś, a nie obrażanie się na wzajem i pisanie głupich tekstów, proszę o odp profesjonalistę, dzięki

Moderowany przez telesat1:

Regulamin p. 3.1.11,3.1.9.

• Specjalista Sieci, Internet
    stiflerdan napisał:
    po co właściwie taki sprzęt posiada procesor, oprogramowanie itd.

A po co człowiekowi głowa i mózg?,
    na takiej samej zasadzie działają współczesne tunery cyfrowe, bo to już nie są tylko tunery do oglądania tv, to kombajny, prawie do wszystkiego co związane jest z tv.
    stiflerdan napisał:
    chcę kupić tuner oparty na linux

A, masz choćby trochę pojęcia o Linuxie, instalowaniu takiego softu.....?,
    jeśli nie masz o tym pojęcia, to taki sprzęt nie jest Ci do niczego potrzebny!.
    stiflerdan napisał:
    nie wiem właśnie co ma za zadanie system operacyjny w takowym urządzeniu, proszę o oświecenie

Takie samo jak Windows w komputerze, tylko duuużo większe.
    stiflerdan napisał:
    słyszałem o tunerach na androidzie czyli tv przez internet

Może chodzi Ci o dongle smart tv?.
  • Poziom 12  
    chodzi mi np o Dual Core Jailbreak Smart Internet HD TV Box Android
  • Specjalista Sieci, Internet
    To o czym piszesz, to po prostu przystawki do tv które fabrycznie nie mają HUB SMART, lub nie są z linii SMART.
    To nie są tunery, w rozumieniu ich funkcjonalności, bo kabla sat do tego nie podłączysz, kabla z kablówki też nie, normalnej anteny DVB-T też nie, a jedyny sygnał jaki może ten sprzęt odbierać, to tylko z internetu.