Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy da się obejść MAC poprzez router?

matbla91 29 Lis 2013 00:44 1674 13
  • #1 29 Lis 2013 00:44
    matbla91
    Poziom 16  

Witam,
    internet jest dostarczany kablem do mieszkania, a następnie rozdzielany bezprzewodowo (access point). Aby komputer się połączył konieczne jest odblokowanie adresu MAC komputera. Czy da się to obejść? Mam na myśli np. rozdzielenie sygnału poprzez router, którego MAC jest odblokowany, tak żeby połączenie nieodblokowanych komputerów odbywało się tylko z odblokowanym routerem, bez połączenia ze źródłem?

Pozdrawiam

0 13
  • #2 29 Lis 2013 01:45
    kisielos12
    Poziom 26  

Nie bardzo rozumiem to co chcesz przekazać, ale myślę że chodzi Ci o filtrowanie komputerów po MAC. Najprościej wyłączyć filtrowanie po adresie MAC w menu routera. Niestety nie powiem Ci jak to zrobić bo nie podałeś modelu AP. Jeżeli masz tylko jeden router to nie widzę problemu, urządzenia obsługujące sieć wifi będą łączyć się właśnie z nim :)

Pozdrawiam

0
  • #3 29 Lis 2013 02:06
    matbla91
    Poziom 16  

Glowna blokada jest u dostawcy, z ktorym nie moge sie skontaktowac, stad problem

0
  • Pomocny post
    #4 29 Lis 2013 09:48
    kisielos12
    Poziom 26  

chyba rozumiem o co Ci chodzi. Też tak miałem z jednym ISP, przy podłączeniu nowego komputera trzeba było "zarejestrować" jego adres MAC.. Rozwiązań jest kilka, co prawda sposób okreżny ale zawsze.
    Ja bym zrobił serwer z jedną kartą sieciową i jedną kartą wifi. Pobierasz sygnał i rozsyłasz. Od razu możesz zrobić sobie podział sieci, filtrowanie, dysk sieciowy, firewall, downloader, stream itd itp. Najpierw pamiętaj że musisz wyciagnąć kartę z serwera, podpiąć pod komputer, zarejestrować ją i dopiero przełożyć do serwera. Ja tak robiłem i działało :)

Drugie rozwiązanie, trochę bardziej zaawansowane. Zaczytać adres MAC routera. Przypisać do karty sieciowej (najlepiej pod linuxem, pod windowsem może nie do końca zadziałać zamiana z tego co zaobserwowałem) i zarejestrować kartę z adresem MAC routera u swojego dostawcy... Poroponuje dystrybucje live :)

Drugie rozwiązanie to tylko teoria, nie sprawdzałem tego w praktyce tak więc nie wiem czy zadziała, aczkolwiek wygląda logicznie :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

0
  • Pomocny post
    #5 29 Lis 2013 10:07
    hermes-80
    Poziom 43  

Jezu co za kombinacje, a rozwiązanie jest tak banalne.
    Wystarczy kupić router z klonowaniem MAC - i to wszystko - po co dodatkowe serwery na PC-tach jak może to zrobić urządzenie zużywające 10W, a nie 200W.

0
  • Pomocny post
    #6 29 Lis 2013 10:08
    377475
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 29 Lis 2013 10:11
    hermes-80
    Poziom 43  

Cytat:
    Mam na myśli np. rozdzielenie sygnału poprzez router, którego MAC jest odblokowany,

Żadnych PC-tów.
    Rozwiązania tak na prawdę są 2.
    Jedno to co podałem czyli klonowanie MAC-a, a drugie rejestracja MAC-a WAN-owego routera u ISP i przez niego bez klonowania MAC-a z PC można dzielić neta, ale musi to być router, a nie AP.
    Wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz.

0
  • #8 29 Lis 2013 10:18
    kisielos12
    Poziom 26  

hermes-80 napisał:
    Jedno to co podałem czyli klonowanie MAC-a, a drugie rejestracja MAC-a WAN-owego routera i przez niego bez klonowania MAC-a z PC można dzielić neta, ale musi to być router, a nie AP.

Zapomniałem o klonowaniu MAC :oops: ale mi wstyd.

hermes-80 napisał:
    a drugie rejestracja MAC-a WAN-owego routera i przez niego bez klonowania MAC-a z PC można dzielić neta, ale musi to być router, a nie AP.

To podałem sposób jak to można zrobić.. wychodzi na to samo :)

arturcieslak1 napisał:
    Tylko że nie jeżeli zmienisz MAC w Linuksie to nie na stałe, MAC to adres sprzętowy, w Windowsie z tego co pamiętam (a nie pamiętam wiele) wystarczy chyba zmiana w rejestrze

No tak, po restarcie ma już swój dawny adres MAC. Wydaje mi się że linuxem łatwiej zmienić ;)

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #9 29 Lis 2013 14:40
    freetz_master
    Poziom 30  

kisielos12 napisał:

arturcieslak1 napisał:
    Tylko że nie jeżeli zmienisz MAC w Linuksie to nie na stałe, MAC to adres sprzętowy, w Windowsie z tego co pamiętam (a nie pamiętam wiele) wystarczy chyba zmiana w rejestrze

No tak, po restarcie ma już swój dawny adres MAC. Wydaje mi się że linuxem łatwiej zmienić ;)

Oczywicie, ze latwiej. Wystarczy prymitywny skrypt startowy i po restarcie jest to, co sie chce.

0
  • #10 16 Gru 2013 10:29
    matbla91
    Poziom 16  

Niestety nie udało mi się poprawnie skonfigurować - używałem linksysa z ddwrt. Klonowanie adresu działa jak najbardziej - w podglądzie podłączonych urządzeń widać, że jest mac podmieniony, natomiast ciągłe jest przydzielane narzucone ip przez dostawcę i wyświetla się komunikat o niezarejestrowanym komputerze. Nie wiem, coś źle konfiguruję?

0
  • #11 16 Gru 2013 10:35
    hermes-80
    Poziom 43  

MAC musi być sklonowany z PC - zarejestrowanego u ISP na WAN routera.

0
  • #12 16 Gru 2013 10:37
    matbla91
    Poziom 16  

Tak jest zrobione, ale ciągle jest przydzielany stały adres ip dla danego maca, tzn. mam wrażenie że urządzenie ciągle działa jak access point, a nie router.

0
  • #13 16 Gru 2013 10:41
    hermes-80
    Poziom 43  

Nigdzie nie napisałeś modelu tego urządzenia.
    Zrobiłeś czyszczenie NVRAM-u na DD-WRT przed konfiguracją??
    Podłącz neta bezpośrednio do PC (żeby miał neta) i pokaż wynik:
    Start/uruchom/cmd

ipconfig /all
    tracert onet.pl

0
  • #14 16 Gru 2013 10:42
    matbla91
    Poziom 16  

WRT54G2 V1 - oprogramowanie najnowsze dd-wrt

0