Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai coupe III GK - Centralny zamek

Silas1999 29 Lis 2013 06:56 3159 4
  • #1 29 Lis 2013 06:56
    Silas1999
    Poziom 11  

Witam, jestem posiadaczem Hyundaia Coupe III GK 2003r 2.0.
    Niestety nie otrzymałem do niego żadnego pilota ani nic innego poza jednym kluczykiem.
    I tu się teraz pojawia moje pytanie jak podłączyć owy sterownik ?
    Posiadam sterownik NOXON T5, obsługa samego sterownika jest banalna.
    Mam problem z lokalizacja miejsca do wpięcia sterownika...
    Ten model auta posiada sterowanie masą (-).
    Po podłączeniu zasilania na krótko w obwodzie siłownika w drzwiach kierowcy zamek po podaniu impulsu zamek się otwiera i zamyka po kilku próbach przestał działać w ogolę..

Zakładam że spalił się bezpiecznik którego jak na złość też nie mogę znaleźć..
    przy manipulowaniu ręcznym pobór prądu sięgał 10A ponad... to zbyt wiele według mnie. Lewe i Prawe drzwi w ogolę nie reagowały na początku na otwieranie zamykanie z kluczyka. Po ręcznym sterowaniu drzwi pasażera działają i zamykają/otwierają się z kluczyka.
    Zaś drzwi od strony kierowcy są dziwnym problemem ponieważ otwieranie z kluczyka może i by działało ale zamknąć nie idzie ponieważ kluczyk nie chce przekręcić się w lewo. Prędzej bym złamał kluczyk jak bym przekręcił zamek.

Więc na początek prosiłbym was koledzy o pomoc w:
    1)Lokalizacji bezpiecznika od centralnego zamka (czy występuje on w skrzynce w silniku czy w bezpiecznikach pod kierownica).
    2)Lokalizacja miejsca do wpięcia nowego sterownika.
    3)Kostka przy siłowniku ma 4 przewody (żółty, zielony zielono-czarny i czarny)
    Pierwszy to + 2 i 3 to zamknij otwórz i właśnie od czego jest czarny?

Mam nadzieję że ktoś pomoże, za wszystkie odpowiedzi dzięki.

1 4
  • #3 30 Lis 2013 12:33
    Silas1999
    Poziom 11  

Wywaliłem wczoraj siłownik z drzwi i chciałem go wysterować sam ręcznie i ewentualnie zbadać prawidłowość działania mechanizmu.
    Sam mechanizm działa bezproblemowo po wyjęciu popychacza który znajduje się silniczku siłownika. po podaniu napięcia ++- i +-+ na żółty zielony zielono-czarny widać że silnik próbuje się ruszyć ponieważ pole mag. zmienia i się i ściąga opiłki metalu, natomiast kiedy chciałbym zmienić pozycje siłownika kombinerkami to nie ma żadnej opcji na dokonanie tego.
    Coś w środku w mechanizmie musi być zatarte ułamane może coś wpadło w tryby.
    I chciałbym go rozebrać ale moje starania wychodzą bardzo słabo
    Może ktoś rozbierał już taki siłownik? Czy w ogóle można go rozebrać ?
    Czy trzeba kupić nowy ?

0
  • #4 30 Lis 2013 13:52
    coperfild
    Poziom 31  

Robiłem niedawno , do siłownika dostaje się woda i silniczek koroduje , siłownik jest klejony
    ja na łączeniu nacinałem nożykiem tapicerskim potem cienki śrubokręt i podważasz , silniczek przemyłem WD i działa.

0
  • #5 03 Gru 2013 16:56
    Silas1999
    Poziom 11  

Faktycznie w silniczku była woda... a sam silniczek tak zardzewiały ze szkoda gadać ..
    Dzięki za podpowiedź z bezpiecznikami okazał się spalony jeden 15A

Zamówiłem siłownik już niedługo będzie
    i teraz tak na schemacie F (schemat połączeń centralnego zamka)
    mam podłączyć motory jeden motor to lock 2 unlock
    na schemacie jest zawarta inf że jedna storna to "istniejące przyciski" a druga zamknij i otwórz.
    Co to są te przyciski ? to są piny siłownika zamknij otwórz ?
    a wg schematu zamknij otwórz to będzie centralka która znajduje się w aucie
    z tego co poczytałem to mam się wpiąć w wtyk 22 piny w 6 i 8 pin
    pytanie moje polega na tym, który przewód po przecięciu dać na który pin w centralnym
    ten od strony wtyczki to tzw "przyciski istniejące"? a ten co dochodzi do wtyczki to tzw zamknij i otwórz od centrali tak ? no i na tzw COM to mam podłączyć po prostu masę ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo