Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 2.0TDI Sportback 2006r - Prędkość nawiewu spada do zera- klima dwustrefa

29 Lis 2013 11:53 1926 11
 • Poziom 7  
  Problem polega na tym, że po uruchomieniu autka jest wszystko okey. Po jakimś nieokreślonym czasie prędkość wentylatora spada do zera i nie reaguję na ustawienia. Regulacja temp. działa (jest ogrzewanie), kierunki nawiewu sprawne, klimatyzacja sprawna. Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika sytuacja się powtarza (chwile działa i snów brak nawiewu). Elektromechanik powiedział, że to regulator prędkości nawiewu/opornica świruję i trzeba wymienić ten mały element, lecz po montażu tej części efekt jest ten sam. Proszę o pomoc specjalistów bo zbliżają się mrozy a bez nawiewu nie da się jeździć z zaparowanymi szybami.
 • Relpol przekaźniki
 • Użytkownik usunął konto  
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 7  
  Nie sądzę, że to silniczek bo po wyłączeniu silnika i włączeniu ponownie jest okey i jest kwestią czasu jak znowu się włączy. Myślę, że to może być problem jakiegoś czujnika, ale lepiej jakby się elektromechanik wypowiedział ;)
 • Poziom 21  
  Diagnostyka błędy i będzie wiadomo. Robiłem tourana z tym problemem i tam przyczyna był silniczek świeżego obiegu powietrza czy jakoś tak.
 • Poziom 13  
  Nie wiem jak w Audi, ale ja miałem styczność z podobną przypadłością.

  Zapewne faktycznie diagnostyka wykaże błędy, ale stawiałbym na "końcówkę mocy" a ściślej element który steruje prędkością obrotową dmuchawy zgodnie z "życzeniem" klimatronika.

  Stawiałbym na odpowiednik czegoś takiego:
  http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=36979255...rs_source=ars&ars_socket_id=16&ars_rule_id=84

  i na wypalenie/uszkodzenie styków (u mnie odlutowały się od płytki z przegrzania).
  Wentylator włączał się na chwilę po czym wyłączał się, po chwili znowu startował - taka loteria to była...
 • Poziom 7  
  Zabrałem się od innej strony, przewód masy od akumulatora była trochę luźny w połączeniu z autem, więc przykręciłem. Posprawdzałem połączenia ze skrzynką bezpiecznikową i jest okey. Zobaczymy czy to pomogło, bo jak na razie jest dobrze.
 • Poziom 7  
  Podpięty komputer nie wykazał błędów. No chyba, że jest sposób by inaczej to sprawdzić.
 • Poziom 21  
  Więc jeśli nie ma błędów wychodzi na sterownik dmuchawy.
 • Poziom 7  
  Zacząłem sam dłubać przy elektryce. Sprawdziłem połączenia pod maską i był lekki luz na uziemieniu. Poprawiłem wszystkie połączenia z akumulatorem i w skrzynce bezpiecznikowej i jak na razie powyższy efekt nie następuję. Od soboty jest w porządku. Podczas jazdy po nierównościach przewód mógł nie kontaktować i wyłączał silniczek i pewnie jakiś przekaźnik nie chciał go z powrotem załączyć aż do ponownego uruchomienia silnika. Jeśli problem się ponowi to zacznę dłubać przy sterowniku.
 • Poziom 35  
  Nie wiem, czy akurat w tym aucie jest tak samo, ale w wielu autach na taką dolegliwość pomagała wymiana filtra pyłkowego (kabinowego). Pewna ilość powietrza zasysanego przez dmuchawę kierowana jest na "opornicę" dmuchawy, celem chłodzenia jej podczas pracy, aby nie uległa uszkodzeniu. Znam przypadek dot. Corsy 1,7 cdti, w której uszkodzone zostały 3 "opornice" dmuchawy. Jak się później okazało w aucie tym od nowości nie był wymieniany filtr pyłkowy. Sprawdź, czy wirnik dmuchawy obraca się swobodnie, może blokują go jakieś drobne przedmioty.