Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Studio 1745 - Windows 7, czarny ekran, kursor myszy

29 Lis 2013 12:32 6228 7
 • Poziom 8  
  Witam serdecznie, po przeczytaniu wielu wątków na różnych forach wciąż nie mogę sobie poradzić z problemem, który mi się przydarzył.

  Po normalnym restarcie system uruchomił narzędzie do naprawy dysku, mieliło się to kilka h i potem restart i przed momentem logowania do windowsa czarny ekran, kursor myszki aktywny, nie reagują klawisze alt-ctrl-del. Naprawa systemu po starcie z F8 nie pomaga, chkdsk przeleciał, coś tam ponaprawiał, ale bez końcowego skutku. Do trybu awaryjnego wchodzi się tylko do pewnego momentu, tzn w sumie tak samo, przed logowaniem czarny ekran z kursorem.

  Wypaliłem MCHD, ale nie wykrył mi dysku. Nie wiem czemu, może jakaś stara wersja programu? (4.6)

  Wypaliłem Hirens Boot, zalogowałem się do narzędzi linuksowych i zrobiłem SMART (w załączniku), ale wygląda że jest OK. Przegrałem backupy rejestru - nie pomogło.

  Skończyły mi się pomysły. Czy ktoś wspomoże mnie jakąś radą zanim przeinstaluję system?

  Dzięki z góry.
 • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  1 Raw_Read_Error_Rate 403
  11 Calibration_Retry_Count 23
  191 G-Sense_Error_Rate 1895
  200 Multi_Zone_Error_Rate 41
  Przydałby się skan powierzchni tego dysku. Możliwe problemy z głowicami/podsystemem mechanicznym dysku, oraz dysk zaliczył trochę wstrząsów podczas pracy. By MHDD wykrył dysk musisz przestawić w biosie w opcjach kontrolera SATA tryb z AHCI na IDE lub Compatibility.
  Przeskanuj też dysk za pomocą DrWeb CureIt live CD jeśli skan powierzchni MHDD ok.
 • Poziom 8  
  Dzięki, odpaliłem MHDD i jadę po powierzchni. W międzyczasie użyłem też narzędzia SFC (http://www.7tutorials.com/command-prompt-repair-missing-or-corrupt-files), ale napisało że nie może naprawić wszystkich plików, szczegóły w logu, a loga nie ma :-|
 • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  Jak już zakończy skanowanie powierzchni wstaw foto ekranu na forum.
 • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  Dysk ok wg skanu, więc przeskanuj dysk za pomocą np Dr Web CureIt Live CD.
 • Poziom 8  
  Ciąg dalszy, próbowałem przeskanować dysk programem DrWeb CureIT, który chciałem odpalić pod mini WIn XP, niestety nie poszło, program się odpalił, ale przed samym skanowanie wywalił błąd, i tak w kółko. Ściągnąłem zatem DrWeb CureIt Live CD, odpaliłem plytkę, program z płytki zaczął startować, ale do czasu, w pewnym momencie czarny ekran i zwis. Jeszcze jakieś pomysły?
 • Poziom 8  
  Nie poradziłem sobie, konieczna była reinstalacja Windowsa.