Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka drukarkę 3D wybrać do wykonywania plastikowych części zamiennych?

Drzyzu 29 Nov 2013 14:21 8871 8
    Drzyzu
    Level 10  
    Witam,

Jak w temacie - jaką drukarkę 3D wybrać do wykonywania plastikowych części zamiennych (koła zębate Q 150mm)?

budżet około 3k
    Freddy
    Level 43  
    Drzyzu wrote:
    Witam,

Jak w temacie - jaką drukarkę 3D wybrać do wykonywania plastikowych części zamiennych (koła zębate Q 150mm)?

budżet około 3k
    Dodaj jeszcze co najmniej jedno zero !
    johny.wsh
    Level 15  
    @Freddy - chyba mówisz o drukarkach, w których lasery penetrują kąpiel plastikową

Drukarki drukujące warstwowo z podgrzewanego tworzywa rozwijanego z rolki można już dostać za 2000.

Co do jakości i trwałości w obu przypadkach nie mam pojęcia.
    Freddy
    Level 43  
    Mówię o drukarkach, a nie o zabawkach dla amatorów.
    Drzyzu
    Level 10  
    jaka jest lepsza technologia drukowania FFF czy FDM?

Prusa i3 cena 1.950 zł
    Velleman K8200 cena 2.885 zł
    VERGIS cena 2.145 zł
    Profabb cena 2.599 zł
    MirekCz
    Level 35  
    Widziałem Profabb i w porównaniu z Prusem i kilkoma innymi samemu składanymi modelami wyglądała profesjonalnie i precyzyjniej drukowała.
    Połowa sukcesu to zapewne kalibracja, ale tutaj mogę polecić kontakt z projektantem / sprzedawcą Profabba, który zna się na rzeczy i chętnie wszystko tłumaczy.

Sam zastanawiam się nad kupnem tej drukarki, bo jako jedyna z wystawianych robiła naprawdę pozytywne wrażenie (rozsądna precyzja części, chociaż do mniej lub bardziej profesjonalnych drukarek za 10.000$ to jednak brakuje, ale przepaść cenowa ogromna).

Jedno tylko mnie zastanawia - plastikowe koła zębate chyba są ogólnie dostępne w wielu rozmiarach itd., więc dlaczego chcesz je samemu drukować (co przy takich rozmiarach jest raczej wolne) ?
    Drzyzu
    Level 10  
    Myślałem tu np o stworzeniu części do budowy następnej drukarki.

Dodano po 4 [minuty]:

Zakupiłem Vellemana poskładałem go, skalibrowałem i wszystko pięknie aż... pech. Przy dokręcaniu śruba od dyszy przy grzałce strzeliła :/
    ireneusz1981
    Level 17  
    koleg i jak opinie tego vellemana,drukuje obiecująco, pliki cadowskie z programu cada druknie...

Moderated By Madrik:

Otrzymuje kolega ostrzeżenie. Za notoryczne lekceważenie punktu regulaminu 3.1.13. Nie będziemy tu tolerować takiego języka.

Drzyzu
    Level 10  
    dopiero tydzień temu dostałem od tokarza tzw extruder i musze napisac ze działa świetnie! Drukuje idealnie jak do tej pory.

A - Pisownia. Nie robimy wyjątków.
    B - Właśnie założyłeś temat, że drukarka przestała jednak działać.