Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka, samsung, SR-L39WEB - sama włącza się funkcja "super"

exzeqtor 29 Lis 2013 15:06 2928 1
  • #1 29 Lis 2013 15:06
    exzeqtor
    Poziom 2  

Lodówka Samsung
    model SR-L39WEB
    S/N 501141AT900053
    compresor DK4A1Q-L1V
    Bom Name SL39WJ1/XEO

problem polega na tym że lodówka normalnie pracuje(temperatur nie sprawdzałem ale wygląda że jest ok) i samodzielnie włącza się funkcja "super" po chwili się wyłącza, towarzyszy temu denerwujący dźwięk(nie wiem jak wyłączyć); dźwięk jest taki sam jak bym sam nacisnął ten przycisk. Potrafi się tak włączać/wyłączać po kilka razy z rzędu nie wiem od czego to jest zależne. Wydaje mi się że w weekend jest to częściej(częstsze otwieranie drzwi lodówki), jednak niezależnie od pory dnia(potrafi i o 4w nocy włączać się i budzić domowników).

Lodówka stoi "wolno" pół metra od ściany, zasłona kompresora zdjęta(myśl lepsze chłodzeni), jednak kompresor potrafi się zagrzać że dłużej ręką jak dotknę to się oparzę, funkcja super: z instrukcji zrozumiałem że dotyczy zamrażalnika; zamrażalnik w 70-80%zapełniony prawie się z niego nie korzysta,

raz na dzień temat sprawdzę, proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, do serwisu jeszcze nie dzwoniłem.

1 1
  • #2 12 Gru 2013 23:25
    exzeqtor
    Poziom 2  

był koleś z serwisu, podobno jest to wina jakiejś płytki, cena 100zł, więc zaczynam jej szukać, jak by ktoś wiedział coś więcej czy dał linki to dzięki,

2