Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha htr-5930+FISHER EQ-9060 - Podłączenie Yamaha HTR-5930 z Fisher EQ-9060

moras88 29 Lis 2013 17:31 2988 2
  • #1 29 Lis 2013 17:31
    moras88
    Poziom 8  

Witam,
    mam problem z podłączeniem korektora graficznego Fisher'a EQ-9060 z amplituner'em Yamaha HTR-5930. Mianowicie interesuje mnie, żeby były przetwarzane przez korektor wszystkie podłączone z amplituner'em urządzenia (DVD, TV, Gramofon) oraz radio które jest wbudowane w amplituner.
    Zdjęcie złączy amplituner'a:
    Zdjęcie złączy korektora:
    Z góry dzięki za pomoc.

0 2
  • #2 04 Gru 2013 19:03
    moras88
    Poziom 8  

Proszę o pomoc bo problem jeszcze nie został rozwiązany.
    Z góry dziękuję

0
  • Pomocny post
    #3 05 Gru 2013 21:28
    Polon_us
    Poziom 40  

Przykro mi, ale nie ma możliwości technicznej podłączenia tego korektora do twojego wzmacniacza. Wzmacniacz nie jest przygotowany, aby podłączyć korektor, tak jak zamierzałeś. Nie ma on odpowiednich wejść/wyjść do współpracy z korektorem. Takie wejścia/wyjścia można znaleźć w starszych, analogowych dwu-kanałowych wzmacniaczach.

Jeżeli chcesz koniecznie wykorzystać ten korektor, możesz to zrobić tylko dla jednego urządzenia np. DVD.

Podłączasz DVD do korektora dwoma kablami CINCH do wejścia Line IN w korektorze, a wyjście Line OUT w korektorze łączysz z dowolnym wejściem analogowym w wzmacniaczu (oprócz Phono). I dla tego wejścia analogowego (urządzenia) będziesz mógł zastosować korekcję.

Ostrzegam z góry, że o ile pójdziesz na te rozwiązanie, to nie możesz w ten sposób podłączyć gramofonu. Sygnał z gramofonu wymaga wzmocnienia - stąd dedykowane wejście w wzmacniaczu oznaczone Phono. Bezpośrednie podłączenie gramofonu do korektora nie przyniesie spodziewanego efektu.

Edit:

P.S. Wzmacniacz nie ma wejścia Phono, jak się dopatrzyłem, także moja powyższa uwaga nie ma i tak zastosowania w tym konkretnym przypadku.

0