Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop nie wyłączą się przy niskim naładowaniu baterii

bingo009 29 Lis 2013 17:39 1452 2
 • #1 29 Lis 2013 17:39
  bingo009
  Poziom 11  

  Witam was serdecznie, otóż używałem dzisiaj laptopa i wyskoczył mi komunikat o krytycznym stanie baterii(wyskakuje przy mniej więcej 8%). Postanowiłem go używać dalej, aż do wyłączenia się(powinien się automatycznie zahibernować, jak kiedyś to robił). Wkońcu po jakimś czasie używania sprawdziłem z ciekawości stan baterii(bo wydało mi się dziwne, że tak długo trzyma na krytycznym stanie baterii) i wyskoczyło mi 0%. Odrazu go zahibernowałem i podłączyłem do zasilacza. Po podłączeniu uruchomiłem komputer i faktycznie stan naładowania wskazywał jakieś 0-1%(sprawdzałem na Windows i Linux, na obu było identycznie). Zapewne coś się wyłączyło i jak włączyć automatyczne hibernowanie komputera przy krytycznym stanie baterii? Nie chciałbym, aby spotkała mnie kiedy przykra niespodzianka, że będę pracował i komputer mi się wyłączy z powodu utraty zasilania. Raczej elektronika monitorująca bateria nie została jakoś uszkodzona, bo nie mogłem uruchomić komputera(migała lampka zasilania, co oznaczało, że bateria jest słaba, a przy uszkodzonej elektronice chyba powinno dać radę go uruchomić), ładowarke też prawidłowo wykrył i zaczął się ładować, więc myślę, że to problem softwarowy.

  0 2
 • #2 29 Lis 2013 17:52
  tronic1
  Spec od komputerów

  W panelu sterowania w opcjach zasilania sprawdź ustawienia. Edytuj plan zasilania i zmień ustawienia na takie jakie chcesz.

  0
 • #3 29 Lis 2013 19:54
  bingo009
  Poziom 11  

  Problem w tym, że ustawione jest już odpowiednio: Akcja przy krytycznym poziomie baterii - jest to ustawione na Hibernacja

  0