Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa karta graficzna do płyty P7P55D LE a BF4, czy to ma sens ?

29 Lis 2013 18:52 1047 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    Czy w ogóle opłaca mi się kupić używanego Radeona 7870, gdy mam płytę P7P55D LE.
    W specyfikacji płyty jest napisane, że posiada PCI Express 2.0 x16 (at x4 mode, 2.5GT/s)
    W specyfikacji Radeona 7870 jest napisane: PCI-Express 3.0 x16.

Wiem, że karta będzie pasować do gniazda w płycie głównej.
    Ale zastanawiam się, czy:
    a) czasem niepotrzebnie wydam kasę, bo płyta i tak nie wykorzysta np. połowy mocy karty graficznej
    b) czy nawet jak to zadziała to czy będę mógł pograć w Battlefield 4, ustawienia High w rozdzielczości 1680x1050, bo np mam słaby procesor

mój procek: i5 750 - podkręcony do 3.2 GHz
    obecna grafika: radeon hd4890
    RAM: 8 GB , DDR3
    zasilacz: Chieftec cft-600-14cs
  • Poziom 12  
    Jeżeli chodzi o szynę, to PCI-E w wersji 2.0 zapewnia wystarczającą przepustowość do wszystkich gier na chwilę obecną także nie musisz się obawiać o spadek wydajności.
    Twoja konfiguracja nie powinna mocno ograniczać tej karty, Battlefield 4 powinien działać płynnie na takich ustawieniach.
  • Poziom 43  
    Śmiało kupuj i montuj. Za ile możesz ja mieć ? Jak pokręcisz mocniej procesor to nawet na więcej niż High zagrasz. Do PCi-E 2.0 to jedynie GTX780Ti bym nie montował w obawie o lekkie jej ograniczanie.
  • Poziom 21  
    ver88 napisał:
    P7P55D LE.
    W specyfikacji płyty jest napisane, że posiada PCI Express 2.0 x16 (at x4 mode, 2.5GT/s)
    Płyta ma dwa złącza które mechanicznie są 16x lecz tylko jedno (to niebieskie które znajduje się wyżej) jest 16x elektrycznie, białe złącze PCI-E działa z prędkością 4x.
    Jeśli więc masz zamiar korzystać z obu kart graficznych zalecam zainstalowanie starszej karty w białe gniazdo, jeśli jednak w komputerze ma się znajdować tylko jedna karta to wstaw ją w niebieskie gniazdo PCI-E.
  • Poziom 2  
    ok, dzięki za wszystkie odpowiedzi,
    co do karty to dopiero będę na nią polował na znanym portalu aukcyjnym